Eksperts atklāj, ka Latvijā gaisa temperatūra būs kā Sibīrijā vai Aļaskā; iemesls ir pārsteidzošs

Eksperts atklāj, ka Latvijā gaisa temperatūra būs kā Sibīrijā vai Aļaskā. Iemesls ir pārsteidzošs un liek aizdomāties par gaidāmo laiku nākotnē. 

Sagaidāms, ka neparasti aukstās ziemas un mainīgās temperatūras, ko mēs šobrīd piedzīvojam, kas saistītas ar globālo sasilšanu, turpmākajos gados pastiprināsies. Kā Latviju ietekmēs globālās sasilšanas sekas un kāda mūs sagaida nākotnē?

Līdz šim neesam sastapušies ar nelabvēlīgiem apstākļiem, jo ​​viss paliek normas robežās. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka mēs šobrīd dzīvojam ļoti labvēlīgos apstākļos, līdzīgi kā siltumnīcā. Pētnieki no Utrehtas universitātes Nīderlandē apspriež nozīmīgu jautājumu.

Globālās sasilšanas fenomens izraisa pastiprinātu siltuma pārneses samazināšanos no rietumu reģioniem uz ziemeļaustrumiem, galvenokārt saistībā ar Golfa straumes un citu okeāna straumju pavājināšanos.

 

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Gribam pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu (tev būs tikai 30 sekundes) un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 60%

0%

Tā rezultātā Grenlande piedzīvo paātrinātu kušanu, kas izraisa saldūdens pieplūdumu Atlantijas okeāna ziemeļdaļā. Šiem siltuma un aukstuma pārneses traucējumiem tuvākajā nākotnē varētu būt nopietna ietekme uz klimatu.

 

Lasi vēl: 58. dzīves gadā šo pasauli ir pametis aktieris ar ļoti spēcīgu raksturu, kurš nebaidījās no darba

Tādējādi tiek prognozēts, ka gaisa temperatūra Latvijā ziemā pielīdzināsies Sibīrijas vai Aļaskas temperatūrai. Un otrādi, vasarā gaidāms karstums.

Šī pāreja uz kontinentālāku klimatu būtiski ietekmēs lauksaimniecību un sabiedrības normas. Organizācijas pastāvīgais vadītājs Konstantīns Ranks šo fenomenu formulēja kā globālās sasilšanas paradoksu zinātniskajā emuārā LR4.

Vai ir pieejama metode, kā apturēt šo notiekošo procesu? Būtībā bažas nav par tūlītējām katastrofām, kas notiks rīt vai nākamā gada laikā. Tomēr process pašlaik notiek, un to nevar mazināt ar lokalizētām darbībām, piemēram, pārejot uz videi draudzīgu transportu.

Mums ir obligāti jāņem vērā ne tikai tuvākā nākotne, bet arī pasaule, ko mantos mūsu nākamās paaudzes. Plānojot un attīstot pilsētas, infrastruktūru un lauksaimniecības sektorus, ir rūpīgi jāapsver klimata pārmaiņu ietekme.

 

Kāds būs gaidāmais marta mēnesis? Sinoptiķis dalījās ar prognozi.

Prognozi skaties lasot tālāk

Leave a Comment