Diemžēl 82 gadu vecumā šo pasauli ir pametis visu mīlēts aktieris; viņš diemžēl tika atrasts mājās

Diemžēl 82 gadu vecumā šo pasauli ir pametis visu mīlēts aktieris, kurš visu mūžu ir mirdzējis, gan seriālos, gan filmās, gan dažādos TV projektos. 

Agrāk vai vēlāk mēs visi šķērsojam robežu, kas atdala zemes eksistenci no mūžīgās eksistences. Cilvēki šo neredzamo pāreju mēdz dēvēt par “cilvēka aiziešanu”. Un, protams, mēs visi reizēm brīnāmies, kas mūs gaida aiz šīs robežas.

Taču neviens no mūsdienu pasaulē dzīvojošajiem cilvēkiem nevar sevi saukt par “ekspertu” šajā jomā, jo šī tēma dzīvam cilvēkam ir nesaprotams noslēpums. Taču mēs varam atsegt šī noslēpuma plīvuru, raugoties uz to ar savām garīgajām acīm.

Lasi vēl: Ilgonis Vilks, Latvijas astronoms nekavējoties nācis klajā ar brīdinājumu visiem iedzīvotājiem; ”Paskaties debesīs”

Katrs ticīgais ir pārliecināts, ka pēc aiziešanas mēs varam palikt tikai divos stāvokļos: vai nu Dieva Valstībā, kas sagatavota taisnajiem, kuri mīl To Kungu, vai arī mūžīgā tumsā un ciešanās, ko mēs mēdzam saukt par “elli”.

 

Aizsaulē devies vācu aktieris Frics Vepers, kurš atveidoja vācu ebreju Fricu Vendelu ar “Oskaru” apbalvotajā Boba Fosse muzikālajā šedevrā “Cabaret” un savā dzimtenē filmējās seriālos “Derrick” un “For Heaven’s Sake”. Viņam bija 82 gadi.

Vepers aizsaulē devās pirmdien. Kopš bērnības būdams aktieris, Vepers ieguva karjeras lielāko starptautisko lomu filmā “Kabarē” (1972), kur viņš filmējās kopā ar Lizu Minelli, Maiklenu Jorku, Helmutu Grīmu un Džoelu Greju. Vendeļa lomā viņš izlikās par protestantu un iemīlējās bagātā ebreju mantiniece Natālijā Landauer.

 

Pēc filmas panākumiem – 1973. gadā tā saņēma astoņus Oskarus – Vepers atteicās no Holivudas piedāvājumiem un tā vietā uzņēmās otrā plāna Harija Kleina lomu jaunajā vācu seriālā Deriks, spēlējot līdzās Horsta Tapperta titulētajam aizstāvim, kurš nekad nezaudēja savaldību un neizvilka ieroci.

Lasi vēl: Kaimiņš lūdza, lai atdodu viņam tukšās plastmasas pudeles. Kad uzzināju iemeslu, sāku tās krāt sev

Deriks bija fenomenāls hits, kas 25 sezonu laikā tika izrādīts 260 sērijās un pārdots 102 valstīs visā pasaulē. Līdz 90. gadu vidum (seriāls tika rādīts no 1974. līdz 1998. gadam) Vepera varonis bija kļuvis par kultūras stūrakmeni ar frāzi: “Harry, get the car!”, kas raisa nostalģiju vācu X paaudzes pārstāvju vidū.

 

Leave a Comment