Izrādās, ka turpmāk mērīt ātrumu un sodīt pārgalvīgos braucējus varēs arī pašvaldības ceļu policija. Šobrīd testa versijā Baldonē un citviet apkārtnē šāda ierīce tiek testēta – būtībā pašvaldības policijas automašīna ir pārvērsta par braucošu fotoradaru.
Reģionālās pašvaldības policijas inspektore Madara Šveca izrāda ar fotoradaru aprīkoto automašīnu: “Mēs braucam un sistēma pati noķer mašīnu, kura ir pārkāpusi noteiktajā brīdī ātrumu – nav ievērojusi ātruma ierobežojumu. Un te, pie pēdējiem notikumiem mēs redzam pēdējās automašīnas, kuras ir pārkāpušas ātrumu. Pagaidām šis darbojas testēšanas variantā. Bet, ja tas nebūtu tests, tad mēs jau redzētu visus pārkāpēja datus – piemēram, konkrētā automašīna pārvietojas bez OCTA apdrošināšanas vai tehniskās apskates.”
Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks Māris Bomiņš uzskata, ka šī sistēma gan atvieglos policijas darbu, padarot to vienkāršāku, gan samazinās arī korupcijas risku, lai pārkāpēji nekādi nevarētu ietekmēt policistus, kas veic šo te kontroli.
Viņš norāda, ka šis pienākums, protams, nav pašvaldības policijas pamatfunkcija, un esot skaidrs, ka tā tiks realizēta iedzīvotājiem būtiskās vietās – tur, kur ir bērnudārzi, skolas un intensīvāka satiksme. Lai iedzīvotāju ikdienu padarītu maksimāli drošāku.
Šis līdzeklis burtiski atdzīvināja manas orhidejas
Lasi vēl: “Es gandrīz no gultas izkritu!” – sieviete no Pierīgas 10.aprīlī iegādātā loterijas biļetē laimējusi pasakainu summu
“Bet, protams, ja veicot kādus citus pienākumus, būs kāds šāds agresīvs šoferis, kurš pārkāps šos te pieļaujamos braukšanas ātrumus, tas būs ātri konstatējams un šajā gadījumā tad arī autovadītājs saņems atbilstošu sodu,” – skaidro policijas priekšnieks.
Kā izrādās, līdz šim pašvaldības policija sastapās ar tādu problēmu, ka ātruma pārkāpēji bieži vien klaji ignorēja pašvaldības policistus, pat rupji pārkāpjot noteikumus likumsargu acu priekšā. Tagad situācija skaudri mainīsies.
“Sarkanā gaisma, telefona izmantošana pie stūres, agresīva braukšanas, ātruma pārkāpšana, joslu mainīšana, radītas avārijas situācijas – tātad, sistēma ķers arī šādus momentus,” – saka Madara Šveca.