Diskusijā par aizraušanos ar dziedāšanu Olga Dreģe stāsta par mijiedarbību ar Gundaru Silakaktiņu jubilejas koncertā, kurā viņš interesējās, kādā vecumā viņa uzsāka savu muzikālo ceļu.
Viņa atceras, ka ir paudusi, ka dziļu izpratni par dzīvi ieguvusi ar dziesmas spēku. Pēc tam Dreģe atceras savas mammas praksi dziedāt audzinot šūpuļdziesmas, lai iemidzinātu bērnu grupu bērnības vakaros.
Es joprojām spēju uztvert veidu, kādā viņa sniedza vilinošu pārliecību par mierīgu nakts atpūtu. Manai mātei bija izcili izsmalcināts vokālais talants, savukārt mans tēvs ar savām nevainojamajām dzirdes spējām apguva klarnetes meistarību. Kas attiecas uz maniem brāļiem un māsām, mēs savas instrumentālās prasmes apguvām tikai ar dzirdes uztveri.
Brāļi prasmīgi spēlēja trompeti, ģitāru un akordeonu, tāpēc mūsu ģimene kļuva par harmonisku ansambli. Jāatzīmē, ka tajos laikos neviens no mums neapmeklēja formālās mūzikas izglītības iestādes.
Tā vietā mēs paļāvāmies uz mūsu kolektīvajām balsīm, lai radītu košu un skanīgu tembru. Klausīšanās vienam otrā, harmoniskās sinhronizācijas vērošana manī iedvesa milzīgu baudu un gandarījumu, nodarbojoties ar dziedāšanu.
Dreģe stāsta, ka tagad dzied pēc iespējas retāk, elpa vairs nav tik dziļa kā agrāk, elpa netur pēc insulta un infarkta, ko aktrise ir pārcietusi, vecums arī balsi nosēdina, atzīst Dreģe.
Olga stāsta, ka 2021.gada novembrī viņu piemeklēja pamatīgs trieciens -viņai tika veikta nopietna operācija, un kādu laiku viņai nācās pavadīt intensīvās terapijas nodaļā, slimnīcā.
Lasi vēl: Atklāj vēl ko nezināmu par latviešu mūzikas grupas “Dakotas” solista nāvi; neviens to negaidīja
Dreģe, stāsta, ka pārdzīvojusi, gan infarktu, gan insultu. Aktrise mēģina palikt pozitīva un tikai nosmej, ka viņas laiks tomēr vēl nebija pienācis un ir jāturpina dzīvot.