Tā es gurķus konservēju jau vairākus gadus. Nekas nesabojājas, var uzglabāt pat istabā. Tāpat kā gurķi mucā. Līdz jaunajam gadam es vienu pudeli paslēpju salātiem, tie iet uz urrā!
Receptes gurķu pagatavošanai ziemai 5 litru plastmasas burkās
Pieclitrīgajā pudelē iesprauž gurķus, cik vien var, pārklājot tos ar mārrutku lapām, dillēm un ķiplokiem. Aukstā ūdenī, tieši no krāna, pievieno sāli 1 litrā ūdens 2 ēdamkarotes sāls un ielej gurķus. Vienai pudelei nepieciešams apmēram 2,5 litri ūdens. Cieši aizskrūvē vāciņu.
Zem pudeles novieto paplāti un 5 dienas tur istabas temperatūrā. Katru dienu nedaudz atskrūvējiet vāciņu, izlaidiet gaisu un atkal to aizskrūvējiet. Pēc 5 dienām sālījumu notecina un ielej tikai aukstā ūdenī. Tas ir viss!
Kad gribēsiet nobaudīt, ar nazi nogrieziet pudeles augšdaļu un izņemiet gurķus, bet pēc tam uzglabājiet ledusskapī, varat pārlikt burkās. Manam vīram patīk šie gurķi, lūdza no vairākām pudelēm pilnībā neiztukšot sālījumu, lai tie būtu sāļāki. Tas ir jāizmēģina pēc savas gaumes.
Lasi vēl: Pastāstīsim kā diedzēt un audzēt valriekstus
Lai gurķi kļūtu kraukšķīgi, neaizmirstiet tos iepriekš iemērkt aukstā vai pat ledusaukstā ūdenī. Ļaujiet tiem “mērcēties” 3-6 stundas, lai uzsūktu daļu ūdens, un beigās tie būs blīvi un kraukšķīgi. Tad piepildiet burkas ar gurķiem – cieši, apakšā liekam lielos, tad tos, kas ir mazāki.
Vēlams sablīvēt, lai būtu pēc iespējas mazāk tukšumu, jo marinēšanas laikā tie stipri “saraujas”. Šoreiz man bija lieli gurķi, tāpēc nebija iespējams tos likt ļoti cieši.