Zaļais borščs – lieliska klasikas versija

Tradicionāls ukraiņu virtuves ēdiens ir borščs, bet tam ir vismaz desmit dažādu veidu. Izrādās, ka pavasarī pats iecienītākais ir zaļais borščs.

Mēs iesakām pagatavot zaļu boršču, kurš ir ne vien gards, bet arī minerālvielām bagāts, un pavasarī tas dos papildus enerģiju. Šis var šķist nedaudz netradicionāli, bet garša būs tā vērta.

Sastāvdaļas

Gaļa (pēc izvēles) – 600 g

Ūdens – 3 litri

Kartupeļi – 400 g

Burkāni – 1 gabals

Skābenes – 200 g

Svaigas dilles – 1 ķekars

Pētersīļi – 1 ķekars

Sīpolloki – dažas spalvas

Olas – 4 gabali

Lauru lapa – 1 gabals

Smaržīgie pipari – 5 zirnīši

Sāls un pipari pēc garšas

Zaļā boršča pagatavošanas gaita

Noskalo gaļu. Gaļu aplej ar 3 litriem ūdens un uz lēnas uguns un vāra buljonu. Lieliski iederēsies cūkgaļa vai liellopu gaļa. Ja vēlas diētiskāku versiju, var izvēlēties vistas gaļu.

Pievienojiet ūdenim, kurā vārās gaļa, smaržīgā pipara zirnīšu, sāli un piparus pēc garšas. Neaizmirstiet ik pa laikam noņemt putas, ja tādas rodas. Kad gaļa ir mīksta, to izņem no buljona, atdzesē, tad atdala no kaula un sagriež mazos gabaliņos. Sagriezto gaļu atgriež atpakaļ buljonā.

Kartupeļus un burkānus nomizo, dārzeņus sagriež kubiņos, pievieno buljonā, uzvāra un vāra uz mērenas uguns, līdz gatavs. Paralēli novāra 4 olas. Atdzesējiet un tad sagrieziet tās uz pusēm vai aplīšos.

Sasmalciniet zaļumus – skābenes (svaigas, bet, ja ļoti nepieciešams, varat izmantot saldētas), dilles, pētersīļus, sīpollokus.

Kad dārzeņi gatavi, pievieno sasmalcinātus zaļumus un novārītās olas. Turpiniet gatavot vēl 3 minūtes, lai zaļumu garša sasūcas zupā. Pēc tam noņem no uguns un atstāj zem vāka vēl 5 minūtes.

Pēc tam var baudīt gardu un aromātisku zupu. Pēc vēlmes var pievienot krējumu.