VSAA publicējusi visu svarīgāko informāciju, ko jāzina par 50 eiro atbalsta izmaksu par bērnu

Saskaņā ar Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumu, kas stājās spēkā 2022. gada 29. janvārī, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra piešķirs atbalstu 50 eiro mēnesī par katru bērnu. Atbalstu piešķir par četriem mēnešiem laikposmā no 2022.gada 1.janvāra līdz 2022. gada 30.aprīlim, tātad kopā par katru bērnu 200 eiro.

Lūk, pati svarīgākā informācija, kura būtu jāzina!

VSAA izmaksās automātiski bez iesnieguma:

-personām, kuras minētajā laikposmā saņem bērna kopšanas pabalstu vai ģimenes valsts pabalstu.

Februāra beigās VSAA izmaksās atbalstu par janvāri un februāri, tātad 100 eiro par diviem mēnešiem. Par martu izmaksās līdz 31.martam, par aprīli līdz 30.aprīlim.

-personām, kurām sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz 2022.gada 30.aprīlim.

Ja maternitātes pabalsts jau ir piešķirts un bērns piedzimis līdz 29.janvārim, tad atbalstu par janvāri, februāri un martu, kopā 150 eiro, izmaksās līdz 31.martam. 50 eiro atbalstu par aprīli izmaksās līdz 30 aprīlim.

Ja maternitātes pabalstu piešķirs pēc 29.janvāra un bērns būs piedzimis līdz 30.aprīlim, tad atbalstu izmaksās 45 dienu laikā pēc maternitātes pabalsta piešķiršanas.

VSAA adresēts iesniegums jāiesniedz:

Personai par bērnu. Ja minētajā laikposmā audzina bērnu, kuram ir 16 vai 17 gadi un kurš nemācās. Tātad par bērniem, par kuriem vecāki nesaņem ģimenes valsts pabalstu, jo bērns nemācās.

Studentam, ja viņš minētajā laikposmā mācās augstākās izglītības iestādē, tai skaitā koledžā, un ir vecumā līdz 23 gadiem, ieskaitot.

Jaunietim, ja viņš minētajā laikposmā mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē un ir vecumā līdz 23 gadiem, ieskaitot. Tie ir jaunieši, kas sasnieguši 20 gadu vecumu vai stājušies laulībā, mācās, bet vecāki par viņiem nesaņem ģimenes valsts pabalstu, norāda VSAA.

Vecākam, aizbildnim, audžuģimenei vai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas vadītājam, ja minētajā laikposmā bērns atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, sociālās korekcijas izglītības iestādē vai ieslodzījuma vietā, kā arī ja bērnam ir piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss.

Lasi vēl: Nosaukta zodiaka zīme, kura kļūs par 2022. gada līderi: viņu gaida panākumi, veiksme un NAUDA

Atbalstu izmaksā 45 dienu laikā no dienas, kad iesniegums saņemts VSAA.

!Ja bērns ir sasniedzis 18 gadu vecumu, atbalstu maksā pašam bērnam.

Lūk, ko vēl ir svarīgi zināt – lasi tālāk

Iesaki šo rakstu citiem!
loading...

COMMENTS

Pievienot komentāru