Visā pasaulē, arī Latvijā 2022.gadā no jūnija līdz novembrim ir paredzēta spēcīga dabas stihija

Arī šogad no jūnija līdz novembrim visā pasaulē paredzamas spēcīgas vētras, lietusgāzes un viesuļvētras, oficiālā ziņojumā norādīja ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija.

2022. gads kļūst par septīto gadu pēc kārtas, kad laikapstākļi ir mainījušies nu jau radikāli. Kolorādo Valsts universitātes meteorologi ziņo, ka ir 70 procentu iespēja, ka ASV piekrastes sasniegs vismaz viena, plaša mēroga, trešās kategorijas vētra, arī, pateicoties tādam faktoram kā ENSO jeb tā saucamajam El Nino dienvidu viļņošanās posmam (El Niño–Southern Oscillation).

Tas, vienkārši izsakoties, nozīmē vēju virzienu maiņas un Klusā okeāna ūdens temperatūras svārstības. Izmaiņas šajā Klusā okeāna austrumu reģionā ietekmē laikapstākļus arī citviet pasaulē, raksta tvnet.lv.

Lasi vēl: Kaislības virmos: 3 zodiaka zīmes pēdējās maija dienās uzsāks jaunu un karstu romānu

Pēkšņas vēja ātruma un virzības maiņas ir priekšnoteikums biežākām tropiskajām vētrām, otrs faktors – jūras un okeāna ūdens temperatūras celšanās.

Laikapstākļu maiņu dēļ arī, piemēram, Austrālijas austrumu krastos tika pieredzēti vēl neredzēti plūdi, pasaules ūdeņu sasilšana nozīmē arī biežākas tropiskās vētras.

COMMENTS

Leave a Comment