“Dažreiz es arī tā jūtos.”
Nekautrējieties parādīt saviem bērniem, ka varat būt neapmierināts ar sevi vai izjust sarežģītas emocijas. Piemēram, jūs varat viņiem pastāstīt, kā jutāties, kad uzvilkāt kreklu otrādi vai apmaldījāties un nokavējāt darbu. Bērniem viņu vecāki ir supervaroņi, tāpēc, zinot, ka arī viņi var būt nedroši, var palīdzēt viņiem tikt galā ar savām bailēm.
“Es mīlu tevi tādu, kāds tu esi.”
Neatkarīgi no iemesla, kad bērns jūtas slikti, viņam ir nepieciešams dzirdēt, ka jūs viņu mīlat bez cerībām vai iebildumiem. Mēģiniet vienmēr veltīt laiku, lai apskautu savu bērnu un pateiktu: “Es tevi mīlu.”
“Dažām lietām ir vajadzīga ilga prakse.”
Jūsu bērnam ir jāsaprot, ka dažas ļoti interesantas vai noderīgas lietas prasa daudz pūļu. Piemēram, braukšana ar velosipēdu, jaunas valodas apguve vai prasme programmēt – lai apgūtu šīs lietas, nepieciešams laiks. Uzsvars jāliek uz atkārtošanu un smagu darbu, nevis uz īpašiem talantiem vai dabiskām spējām. Šādā veidā jūs mudināsiet savu bērnu pārvarēt izaicinājumus.
“Labs darbs! Tu centies un tev tas izdevās!”
Ja jūs bērnam tikai nepārtraukti stāstīsiet, ka viņš ir gudrs, jūsu bērns nākotnē var baidīties no neveiksmēm. Labāk ir parādīt, ka pamanāt viņa koncentrēšanos un neatlaidību. Tad bērni zina, ka tas dzīvē ir ļoti svarīgi.