Līdzeklis pret bezmiegu
Jebkuras regulāras fiziskas aktivitātes svaigā gaisā ir ieteicamas ikvienam. Velobraukšana sevišķi rekomendējama tiem, kam derētu stiprināt sirdi un plaušas. “Sirds un asinsvadu slimības ir viens no izplatītākajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem Latvijā, tāpēc dabiskais kardiotreniņš, ko nodrošina braukšana ar divriteni, ir lieliska profilakse visās vecuma grupās,” skaidro Ieva Zvagule. Uzlabojoties sirdsdarbībai un organismā pieplūstot skābeklim, šis ir arī labs veids, kā cīnīties ar bezmiegu. Izbrauciens ar velosipēdu iepriecina un nomierina, ļaujot vakarā vieglāk un ātrāk iemigt, un arī miega kvalitāte pēc tāda treniņa būs labāka.
Veselā miesā – vesels gars
Patīkamās nodarbēs izdalās endorfīns – hormons, kas atbildīgs par laimes sajūtu. Arī velobraukšana – īpaši tad, ja to dara lieliskā sabiedrībā. “Šī ir tā nodarbe, ko var darīt visi kopā: lieli un mazi, ģimenes un draugu kompānijas, un pat sunīti vai kaķi var izvizināt velosipēda grozā, ja četrkājainais draugs ir ar mieru. Turklāt fiziskās nodarbes labvēlīgi ietekmē emocionālo pašsajūtu un palīdz cīņā ar depresiju,” atgādina “Euroaptiekas” farmaceite.
Kā sagatavoties sezonai
“Kā jebkura fiziska aktivitāte, arī velobraukšana pēc ilgāka pārtraukuma jāatsāk pamazām. Ja uzreiz metīsieties 30 kilometru distancē, visticamāk, nākamajā dienā par sevi liks manīt pat tādi muskuļi, par kuru esamību nenojautāt,” saka Ieva Zvagule. Tāpēc daži vienkārši ieteikumi, lai velosezonu uzsāktu harmoniski un ar prieku.
• Lietojiet uzturā ar magniju bagātus produktus – spinātus, kāpostus, pākšaugus, sēklas, riekstus, banānus. Magnijs ir svarīgs normālai muskuļu darbībai.
• Pirms brauciena neaizmirstiet iesildīties, bet pēc brauciena – izstaipīties. Tāpat kā jebkura fiziska aktivitāte, arī velobraukšana rada pastiprinātu muskuļu slodzi, kam pienācīgi jāsagatavojas.
• Ja tomēr gadās iedzīvoties muskuļu sāpēs, ātrāk atgūties palīdzēs magniju saturoši preparāti un atvēsinošas ziedes vai geli ar mentolu – par tiem jautājiet farmaceitam.
• Brauciet droši, lai negūtu traumas! Iegādājieties ķiveri, pārliecinieties, ka velosipēds ir labā tehniskā kārtībā, ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus, esiet uzmanīgi uz ielas un pārrunājiet ar bērniem uzvedību satiksmē. Bet vislabāk – kopā apmeklējiet drošas velobraukšanas kursus, lai velosipēds sagādātu tikai prieku!
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa