Citā eksperimentā pētnieki transplantēja tetovētu ādas daļu no vienas peles uz otru un atklāja, ka pēc sešām nedēļām jaunā saimnieka ādas šūnas bija absorbējušas uzklāto pigmentu. Šī izturība izskaidro, kāpēc arheologi dažreiz atrod tetovējumus pat uz seno mūmiju ādas.
Iepriekšējie pētījumi parādīja, kāpēc makrofāgi absorbē tinti: izrādās, ka tā ir izplatīta imūnā atbilde. Aizsargājošās šūnas tiek pievilktas pie brūces, ko nodarījusi tetovēšanas iekārtas adata, un absorbē tinti, jo tā ir svešs patogēns. Izolējot to pats par sevi, fāgs tādējādi aizsargā ķermeņa iekšējo vidi no potenciāli kaitīgas stimula ietekmes.
Lasi vēl: Šo meiteni 13 gados izvaroja vīriešu grupa. Tas kas notika pēc 2 gadiem rauj pušu sirdi!
Neskatoties uz to, ka jaunais pētījums vēlreiz pierāda, ka tetovējums paliek uz mūžu, tas dod cerību arī tiem, kuri vēlas atbrīvoties no ādas zīmējuma. Kad tetovējums tiek noņemts ar lāzeru, tā impulsi iznīcina ādas šūnas un liek tām izdalīt pigmentu. Parasti pat pēc tam paliek tikko pamanāma pēdas, un tāpēc pētījums palīdzēs nodrošināt pilnīgi tīru ādu: kamēr lāzers iznīcinās vecās šūnas ar tinti, īpašie blokatori neļaus blakus šūnām tās absorbēt.
Tevi noteikti interesēs
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa