Sievietei piemīt apbrīnojamā spēja radīt jaunu dzīvību, bet reproduktīvo ciklu kontrolējošie hormoni var radīt diskomfortu. Par laimi ir vairāki senču ieteikumi kā uzlabot pašsajūtu.
Sākot jau ar pusaudža vecumu sievietes reproduktīvajai sistēmai ir liela ietekme uz visu dzīvi. Sarežģītais hormonālais līdzsvars var tikt izjaukts, kamēr sieviete iziet dzīves posmus no reproduktīvā vecuma līdz menopauzei.
Diskomforts menstruāciju laikā
Sāpīgas krūtis, akne uz sejas, krampji un augsta aizkaitināmība ir daži no simptomiem, kas norāda uz drīzām mēnešreizēm. Tās var ievadīt nejaukais PMS (pirmsmenstruālais sindroms). Kad mēnešreizes sākas, var sākties vēl stiprākas galvas, muguras un vēdera sāpes.
• Mūkupipari (ābramkoks) lietots ginekoloģisku kaišu ārstēšanai kopš Hipokrāta laikiem. Tas palīdz regulēt hormonālo līdzsvaru, mazina PMS radīto diskomfortu (tostarp krūšu jutīgumu un ādas niezi) un pat ierobežo stipru asiņošanu. Šis līdzeklis nopērkams aptiekās tablešu veidā – vaicājiet pēc ‘agnus castus’.
• Siltas vannas uzlabo pašsajūtu un mazina krampjus. Vannai var pievienot relaksējošo citronzāli vai lavandu, kumelītes vai pelašķus, kas palīdz pret stipru asiņošanu, vai timiānu, lai sāktos menstruācijas.
• Masāža var palīdzēt atvieglot sāpes un krampjus: viegli masējiet vēdera lejasdaļu un muguru ar prīmulas vai lavandas eļļu.
• Tēja no baldriāna saknes, kumelītēm un piparmētrām, kas sajauktas vienādās proporcijās, palīdz mazināt stipru asiņošanu, kas apvienota ar krampjiem.
• Biškrēsliņa un kliņģerīšu tēja var apturēt krampjus.
• Vienādās proporcijās sajauktas rūtas un pelašķu tēja palīdz regulēt menstruācijas un remdēt sāpes.