Sals, sniegs un vētra: kādi laikapstākļi būs gaidāmi jau šonedēļ un nākamnedēļ?

Laika apstākļi ievērojami atšķiras no parastajiem klimatiskajiem modeļiem, kurus pamanīja ārzemju Hidrometeoroloģijas centra zinātniskais direktors Vilfands.

Savos jaunākajos paziņojumos viņš atzīmēja, ka Arktikas gaisa masas, kas nāk no Ziemeļu Ledus okeāna, izraisa ievērojamu temperatūras kritumu visā reģionā, un sasilšana līdz normālam līmenim nav gaidāma tikai pēc 15. maija.

Saskaņā ar Hidrometeoroloģijas centra zinātnisko direktoru Romānu Vilfandu, laika apstākļi Austrumeiropā visu mēnesi ievērojami atpaliek no parastā klimatiskā grafika, jo Arktikas gaisa masas ir iebrukušas no Ziemeļu Ledus okeāna.

Paredzams, ka gaisa temperatūra sasniegs normālās vērtības ne agrāk kā maija vidū.

 

Tuvākajā nākotnē Eiropas centrālajos reģionos būs par 4-6 grādiem zemāka nekā parasti, un no nākamās nedēļas vidus ir sagaidāms 6-8 grādu samazinājums, sacīja Vilfands.

Jāatzīmē, ka Eiropas  centrā 7. maija pēcpusdienā temperatūra būs aptuveni 9-10 grādi, un turpmākajās dienās tā svārstās no 5 līdz 10 grādiem.

Lasi vēl: Sinoptiķi izziņo steigšus paziņojumu, ka tuvākās naktis būs skarbas! Iespējams pat ziemīgs laiks

Maija otrās nedēļas sākumā, sākot ar 8. datumu, gaidāmi nokrišņi, tostarp slapjdraņķis un slapjš sniegs. Vilfands uzsvēra, ka pēc 10.maija nav gaidāmi ievērojami nokrišņi.

Sals maija mēnesī Latvijā nav nekas neparasts, it īpaši naktīs. Lai gan maijs parasti ir pavasara mēnesis, temperatūras svārstības var būt diezgan lielas, un aukstie gaisa masu ienākumi var izraisīt salnas veidošanos, it īpaši agrās vai vēlīnās naktīs.

Salnas maija mēnesī varētu radīt problēmas jaunajiem augiem un sējumiem, kā arī citiem aukstuma jutīgiem augiem, tāpēc lauksaimniekiem un dārzniekiem var būt nepieciešams veikt pasākumus, lai aizsargātu savus kultūras un sējumus no salnām.

Tomēr ir jāatzīmē, ka salnas maija mēnesī nav tik bieža parādība kā pavasara mēnešos, piemēram, aprīlī, bet tās var rasties atkarībā no konkrētajām meteoroloģiskajām apstākļiem un klimata variācijām.

 

Leave a Comment