Šie nosacījumi arī paredz, ka ikvienam – ne tikai dzīvnieku audzētājiem, uz kuriem jau iepriekš attiecās šādas prasības, bet arī tiem, kam dzīvnieku mazuļi “gadījās” neplānoti, būs jābūt apmācītiem dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā. Šo apmācību saturu, programmas apjomu un gala pārbaudījumu kārtību, kā arī tās personas, kas šos kursus drīkstēs pasniegt, noteiks un apstiprinās Ministru kabinets.
Tāpat Ministru kabinets noteiks arī prasības, kas attiecas uz dzīvnieku labturību – kādām telpām, kādam aprīkojumam jābūt gadījumā, kad dzīvnieks tiek pavairots, attiecīgi, nedrīkstēs vairs suņus turēt neapkurinātos šķūņos un tamlīdzīgi, tāpat arī būs noteikta kārtība reģistrācijai, apzīmēšanai un kucēnu, kaķēnu atsavināšanai. Būtiskas izmaiņas veiktas arī mājdzīvnieku sludinājumos – kāda veida un cik pārbaudāma informācija tajos tiks pausta.
Izpildi testu!
Dubultots arī naudas sods par mājdzīvnieku atsavināšanas noteikumu pārkāpumiem: fiziskām personām turpmāk varēs piemērot naudas sodu līdz 220 eiro, bet juridiskām personām – līdz 420 eiro.
3. Suņus turpmāk aizliegts turēt ķēdē!
Jaunie likumi turpmāk aizliegs un izbeigs daudzu suņu ciešanas. Turpmāk visā Latvijas teritorijā ar likumu aizliegts suņus turēt piesietus saitēs, ķēdēs un tamlīdzīgi. Diemžēl šobrīd vēl aizliegums neattiecas uz tiem suņiem, kuri dzimuši līdz 2023.gada 31.augustam – šos dzīvniekus vēl aizliegts turēt piesietus, kā to nosaka šā brīža noteikumi – dzīvnieku ķēdē piesietu drīkst turēt, kad tas ir sasniedzis vismaz 10 mēnešu vecumu, ja dzīvniekam tiek nodrošinātas regulāras pastaigas (vismaz viena stunda dienā), visu laiku pieejams tīrs, dzerams ūdens un pārtika. Taču tiem suņiem, kas nākuši pasaulē pēc 2023.gada 31.augustam jaunais likums nosaka aizliegumu tos turēt piesietus ķēdē, nosaka Ministru kabinets.
Šīs likuma izmaiņas un to ievērošanu pilsētās un ārpus pilsētās noteikts pašvaldību policija, veicot pārbaudes dzīvnieku turēšanas vietās. Pašvaldība arī kontrolēs un noteiks – kurās teritorijas publiskās vietās un kurā laikā atļauts sunim atrasties kopā ar saimnieku, tostarp – bez pavadas.
4. Turpmāk būs jāreģistrē arī visi kaķi un mājas seski
Jaunie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka turpmāk reģistrā ir jāreģistrē arī visi kaķi un mājas (istabas) seski. Šie grozījumi stājas spēkā 1.jūlijā, un līdz tam Ministru kabinets izstrādās noteikumus, kuros noteiks izņēmumus, kad kaķu un istabas sesku apzīmēšana ar mikročipu un reģistrāciju nebūs obligāta.