Rožu audzētāji iesaka nelaistīt rozes pavasarī; pastāstīsim kāpēc

Ne velti roze tiek saistīta ar skaistu, bet ļoti kaprīzu jaunu dāmu. Augs ir jākopj visu gadu. Zemāk mēs jums pastāstīsim par pavasara kopšanu.

Rožu kopšana pavasarī

Daudzi dārznieki cenšas pasargāt krūmus no sala, ziemai pārklājot tos ar zāģu skaidām vai agroplēvi. Rožu kopšana pavasarī pēc ziemas ir ļoti svarīga, jo ietītajiem augiem ir nepieciešama palīdzība, lai pierastu pie vēsuma.

Lai skaistas rozes jūs priecētu vasarā un rudenī, tām ir jānodrošina pienācīga aprūpe. Katru gadu jūsu pieredze augs, bet pagaidām mēs centīsimies sniegt jums maksimāli noderīgu informāciju, kas uzlabos jūsu prasmes šajā jomā.

Kā rūpēties par rožu krūmiem pavasarī

1.Rūpes par rozēm agrā pavasarī jāsāk ar pārsega noņemšanu. Nav nepieciešams kavēties, jo krūmu pārāk ilga turēšana aizsardzībā var veicināt nevēlamu organismu savairošanos.


2.Tomēr ir vērts atcerēties, ka aizsardzību nevajadzētu noņemt, pirms temperatūra sasniedz stabilu pozitīvu līmeni. Ideālais laiks tam ir marta sākumā, pēc pirmā atkušņa. Tomēr jums pašam rūpīgi jāpārdomā laiks, atkarībā no laika apstākļiem jūsu reģionā.


3.Agroplēves noņemšana jāveic pakāpeniski, sākot no galiem. Atcerieties, ka krūms noteikti spēs izturēt vieglu nakts salnu. Pēc dažām dienām rozes pieradīs pie svaiga, vēsa gaisa, un jūs varēsiet noņemt visas pārējās pārsega daļas.

4.Noteikti ēnojiet krūmus. Sākumā roze jutīsies neērti, atrodoties pastāvīgos tiešos saules staros. Novietojiet saules aizsargkrēmus, līdz augsne ir pilnībā atkususi un sakņu sistēma sāk saņemt pietiekamu uzturu.


5.Augu pavasara apgriešana ir obligāts aprūpes posms. To var sākt nedēļu pēc aizsargmateriāla noņemšanas. Rūpīgi pārbaudiet krūmu un noņemiet visus vājos un sausos dzinumus, kā arī tos, kas aug uz iekšu.


6.Rūpīgi mēslojiet augu ar kūtsmēsliem. Neaizmirstiet, ka rozi nevajag bieži laistīt. Reizi nedēļā būs pietiekami.

Kaprīzā roze ir pateicīgs augs. Atbilde uz jūsu centieniem būs satriecoši skaisti ziedi, kas jūs ilgi priecēs.