Porsche priekšlaicīgi pārtrauks ražošanu dažiem modeļiem ar iekšdedzes dzinēju

 

Porsche turpina pāreju uz elektriskajiem transportlīdzekļiem, paātrinot dažu modeļu ar iekšdedzes dzinēju ražošanas beigas.

Porsche pilnībā nepārtrauc iekšdedzes dzinēju (ICE) automobiļu ražošanu, taču ievērojami samazina savu modeļu klāstu, lai koncentrētos uz elektromobiļiem (EV). Līdz 2030. gadam Porsche mērķis ir panākt, lai 80 % no tā pārdošanas apjoma veidotu elektromobiļi. Ikoniskais Porsche 911 būs pēdējais modelis, kas turpinās izmantot iekšdedzes dzinēju, jo Porsche plāno saglabāt tā ražošanu “tik ilgi, cik vien iespējams”, ņemot vērā tā statusu un popularitāti entuziastu vidū.

Porsche valdes loceklis Albrehts Reimolds sacīja, ka ar benzīnu darbināmā SUV modeļa Macan versija, kas paredzēta ārpus Eiropas tirgiem, tiks ražota ne ilgāk kā 2026. gadā. Tas nozīmē, ka šī modeļa ražošana tiks pārtraukta krietni ātrāk, nekā sākotnēji tika plānots.

“Platforma ir sasniegusi sava cikla beigas,” sacīja Reimolds.

Pēc ražošanas pārtraukšanas uzņēmums koncentrēsies uz elektriskajām Macan versijām, lai virzītu Porsche ilgtspējības programmu, lai gan pieprasījums pēc elektromobiļiem ir piedzīvojis kritumu.

“Es neļauju, lai (elektriskā Macan) panākumus definē viens skaitlis,” tika citēts uzņēmuma vadītājs, tādā veidā parādot, ka pašreizējie pārdošanas apjomi neietekmēs Porsche nākotnes plānus.

Sportisko automobiļu Boxster un Cayman versijas ar iekšdedzes dzinējiem, kas pazīstams kā modelis 718, vairs netiks ražotas, sākot ar nākamo gadu, un uzņēmums jau koncentrējas uz elektriskajām versijām, kas tiks izlaistas nākamajā gadā, piebilda Reimolds.

718 un Macan ar benzīnu darbināmo versiju ražošana Eiropas tirgiem jau ir pārtraukta. Macan vēl kādu laiku būs pieejams citos tirgos.

Pēdējā laikā Porsche ir uzrādījis labus finanšu rādītājus, ievērojami palielinot ieņēmumus un peļņu. 2023. gadā Porsche AG ziņoja par pārdošanas ieņēmumiem 40,5 miljardu eiro apmērā. Porsche sagaida, ka 2024. gadā pārdošanas ieņēmumi būs robežās no 40 līdz 42 miljardiem eiro, un tā mērķis ir gūt 15 līdz 17% peļņu no pārdošanas.

Leave a Comment