Pavļuts atklāti runā par tuvojošo Covid-19 vilni un sertifikātiem

Situācija ar Covid-19 normalizējas – inficējas daudzi, taču pārsvarā slimo vieglā formā.

Īpaši stingri drošības pasākumi nav gaidāmi, rudenī varētu atkal runāt par masku lietošanu telpās, taču atgriezties pie Covid-19 sertifikātiem vairs neplāno, intervijā Latvijas Radio 4 pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš norādīja, ka pašlaik cirkulē Covid-19 omikrona paveids, kurš, lai arī ir ļoti lipīgs, tomēr neizraisa masveida smagas saslimšanas. Ministrs pieļauj, ka, iespējams, cilvēki pārsvarā slimo vieglā formā, jo daudzi ir vakcinēti vai arī ieguva imunitāti pārslimojot. Līdz ar to nav novērota arī veselības aprūpes sistēmas pārslodze.

Pēc Nacionālā veselības dienesta datiem 18.augustā slimnīcā atradās tikai 12 pacienti, kuriem Covid-19 noris smagā formā. Pavļuts norādīja, ka pašreiz izskatās, ka Covid-19 uzliesmojums palēninās un pagaidām nekādi drošības pasākumi nav nepieciešami.

Viņš arī sacīja, ka pašlaik nav plānots atjauno Covid-19 sertifikātu darbību, tiesa – “ar vienu atrunu – ja vīruss paliks vairāk vai mazāk tāds, kāds tas ir pašlaik, lipīgs, taču viegls”, ziņo lsm.lv.

Taču, ja pēkšņi parādīsies kāds jauns un ļoti bīstams Covid-19 variants (kas šobrīd nekur pasaulē nav novērots), tad iespējami dažādi scenāriji, bet “pagaidām šajā brīdi nav nekādu iemeslu domāt, ka rudenī mums nāksies ieviest kādus stingrākus pasākumus”, skaidroja ministrs.

Pavļuts gan atzina, ka ir jārēķinās ar iespēju, ka rudenī varētu atjaunot prasību telpās lietot maskas, ja saslimstība strauji pieaugs. Iespējams, skolās cilvēkiem, kuriem ir saslimšanas simptomi, lūgs veikt testu. Savukārt jautājumu par darbinieku vakcināciju plānots atstāt darba devēja ziņā.

Viņš arī sacīja, ka līdz pandēmijas beigām vakcinācija pret Covid-19 būs bez maksas, un rudenī “Pfizer” un “Moderna” uzlabotās vakcīnas, kas pasargā arī no omikrona paveida, visticamāk, saņems Eiropas Savienības reģistrāciju, un ražotāji informēs par piegādēm.

Līdz tam turpināsies balstvakcinācija ar oriģinālajām, “pirms omikrona” vakcīnām. Ministrs arī pauda, ka nākotnē vakcinācijai neplāno atvērt speciālus lielus vakcinācijas centrus, poti varēs saņemt medicīnas iestādēs un pie ģimenes ārstiem, raksta lsm.lv

Savukārt, ja cilvēkam ir saslimšanas simptomi, ministrs tomēr aicina to neignorēt, ir vērts veikt “paštestu”, bet, ja simptomi ir nopietnāki, jāsazinās ar ģimenes ārstu un, iespējams, jādodas uz laboratoriju, norādīja ministrs.

Lsm.lv

COMMENTS

Leave a Comment