Ieradums izrotāt mājas ar amuletiem nāk no senatnes, pat visparastākie sadzīves priekšmeti bija apveltīti ar maģiskām īpašībām. Mūsu senči tos izgatavoja savām rokām no dabīgiem materiāliem.
Šie talismani pasargāja māju no ļaunas acs, atnesa labklājību, mieru, mīlestību un pat dziedināja. Liela nozīme bija ne tikai pašam amuletam, bet arī vietai, kurā tas tika novietots.
Slāvu kultūra nav aizgājusi aizmirstībā, un daudzi turpina izmantot savu senču mantojumu, lai pasargātu sevi no likstām un ienestu dzīvē laimi. Amuletus var atrast jebkurā slāvu etniskās grupas mājā, un tos var izmantot, lai iegūtu reālu aizsardzību no jebkādām nepatikšanām.
Pat pēc kristīšanas slāvi neatteicās no savu dievu godināšanas un ticības, ka rituāli palīdz tikt galā ar dzīves grūtībām. Viņi izmantoja amuletus un piekariņus, kas palīdzēja piesaistīt veiksmi un aizsargāt pret nelaimēm.
9 amuleti, kas bija katrā mājā:
Universāla amuleta nebija. Katram amuletam bija sava atsevišķa, svarīga funkcija. Liela nozīme bija ne tikai pašam amuletam, bet arī vietai, kurā tas tika ievietots mājā.
Izšūti dvieļi
Viņi aizsargāja māju un visu ģimeni no “ļaunas acs”. Dvieļi tika piekārti pār svētbildēm, kas kādreiz bija katrās mājās, pie radinieku fotogrāfijām, lai tie pasargātu šos cilvēkus no ļaunā likteņa.
Dvieļi tika novietoti virs logiem un durvīm, jo izšuvumi galos neļāva ļaunajiem gariem izkļūt no mājas.
Lietas, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, ir apveltītas ar īpašu spēku. Diezgan bieži kāzu dvielis bija ģimenes amulets.
Šis spēcīgais un mīlošais amulets bija arī brīnišķīgs dekoratīvs elements. Neticami raksti, krāsu dažādība un darba elegance pārsteidza mājas viesus.
Trauki
Tik pazīstamam ikdienas dzīves elementam bija arī talismana spēks. Mūsu senči izmantoja māla traukus, kurus, kā likums, izgatavoja ar savām rokām.
Neskatoties uz to, ka ēdieni bija vienkārši, tajos tika ieliktas vissiltākās domas. Ja iegādājāties traukus, noteikti klausījāties, ko viņa saka. Piemēram, podi, kas ir dzīvības simbols, izcēlās ar tembru: “pods” – vīrietis un “pots” – sieviete.
Lai mājā valdītu harmonija, mājsaimniecībā jābūt gan podiem, gan podiem.
Ikviens no mums zina pārliecību, ka salauztus traukus nevajadzētu glabāt mājās. Šis apgalvojums radās, jo trauki tika uzskatīti par dzīviem. Viņa, tāpat kā cilvēks: dzima, dzīvoja un nomira. Saplīsušu vai saplīsušu krūzi vai šķīvi bija pieņemts aprakt zemē.
Pakavs
Daudzām tautām pakavs ir viena nozīme – veiksmes, laimes, labklājības simbols un talismans pret ļaunajiem spēkiem.
Bija uzskats, ka ļaunais gars staigā riņķī, bet, sasniedzis pakavs saplēstas vietas, bija spiests griezties atpakaļ. Tāpēc visās mājas vietās tika piekārts pakavs, caur kuru varēja iekļūt ļaunais gars: durvīm, logiem, plīts un tamlīdzīgi.
Pakava atrašana bija zīme, ka pavisam drīz tev paveiksies.
Mājas saimniekam kopā ar saimnieci pakavs pāri durvīm jāpiestiprina. Jums ir jābūt pozitīvai attieksmei, jādomā par labām lietām, par panākumiem biznesā un par slepenām vēlmēm.
Svētie attēli
Katrā mājā goda vietā tika novietots attēls (svēta sejas attēls, ikona). No rīta un vakarā viņi lūdza attēlus un caur tiem vērsās pie Dieva.
Attēli tika dekorēti ar izšūtiem dvieļiem, kurus saimnieces izšuva ar savām rokām. Ikonas pasargāja māju no visām nepatikšanām un radīja mieru un klusumu.
Zvani
Zvani ir labs talismans jūsu mājām. Tie nozīmē debesu aizsargājošo kupolu. Zvanīšana var ne tikai padzīt ļaunumu no mājas, bet arī iznīcināt nepatikšanas, kas jau ienākušas mājā.
Lasi vēl: Vīrieši ar šiem vārdiem nekad nepadarīs sievieti laimīgu. Kopā ar viņiem jūs pietiekami daudz raudāsiet
Ritmiski un vienlaikus melodiski zvana sitieni simbolizē laika ritējumu, zvanu skaņa ir saistīta ar kāzām, uzvaru vai lūgšanu.
Turpini lasīt, kādi bija pārējie amuleti, nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- 4 zvaigžņu zīmēm, iespējams, piepildīsies sapņi 2025. gada janvārīby Gunta Berga
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons