Noskaidrosim 10 vārdus, kuri jums būs nepieciešami, lai jūs uzskatītu par zinošu cilvēku

Mūsdienu pasaulē, kurā informācija ir pieejama ikvienam, ir svarīgi ne tikai iegūt zināšanas, bet arī prast tās pareizi izmantot. Viens no veidiem, kā izcelties citu vidū un radīt izglītota cilvēka iespaidu, ir lietot gudrus vārdus savā runā. Šajā rakstā apskatīšu 10 šādus vārdus, kas var noderēt dažādās situācijās.

Jums vajadzētu tos izmantot nevis tāpēc, lai liktu visiem apkārtējiem justies muļķīgi, bet gan lai parādītu dziļāku zināšanu līmeni! Taču atcerieties, ka, ja jūsu runā būs daudz šādu vārdu, būs ļoti grūti jūs uzklausīt. Vienkārša,  skanoša runa vienmēr paliks sabiedrībā vispieprasītākā. Lai šiem vārdiem būtu neuzkrītoši jāiekļujas jūsu runā. Un, ja kāds lūgs definīciju, jūs ar prieku parādīsiet savu redzesloku un lasītprasmi.

Lūk, šie 10 vārdi:

Sentencitāte ir morāle, īss un trāpīgs apgalvojums, kurā ietverta dziļa doma. Piemērs: “Sokrata sentence par to, ka es zinu, ka es zinu, ka es neko nezinu, kļuva par filozofijas attīstības pamatu.”

Ekvivokācijas ir divdomīgi mājieni, ķīviņi, kad runātājs mēģina izteikt savu domu, to tieši nenosaucot. Piemērs: “Savā runā politiķis izmantoja divdomības, lai izvairītos no tiešas atbildes uz žurnālista jautājumu.”

Devivants ir persona, kas neatbilst pieņemtajām uzvedības normām un noteikumiem. Piemērs: “Sabiedrībā vienmēr ir bijuši devianti, kuri ir centušies pārsniegt tradicionālās morāles un ētikas normas.”

 

Katarse ir apziņas maiņa, ko izraisa spēcīgs pārdzīvojums, piemēram, mākslā vai literatūrā. Teātra valodā katarse ir attīrīšanās. Piemērs: “Pēc smagas filmas noskatīšanās daudzi skatītāji piedzīvo katarsi, no jauna definējot savas dzīves vērtības.”

Ataraks nozīmē dvēseles mieru, līdzsvarotību, mierīgumu, rāmumu, nosvērtību, gudrību. Piemērs: “Meditācija palīdz sasniegt ataraksi, ļaujot cilvēkam koncentrēties uz esošo brīdi un atbrīvoties no trauksmainām domām.”

Deprivācija ir sajūta, ka cilvēka vajadzības nav pietiekami apmierinātas, piemēram, mīlestība, atzinība vai materiālās vērtības. Piemērs: “Ilgstoša deprivācija var izraisīt depresiju un citas psiholoģiskas problēmas.”

Amoks ir pēkšņi sākušies psihiski traucējumi, ko pavada paškontroles zudums. Piemērs: “Dažās kultūrās amoks tiek uzskatīts par apsēstības formu, kas prasa īpašu ārstēšanu.”

Frustrācija ir pilnīgas vilšanās periods dzīvē, kad šķiet, ka visas pūles ir veltīgas un nekas nesanāk. Piemērs: “Pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem atrast darbu jaunais profesionālis var izjust vilšanos un zaudēt ticību sev.”

Palinfrāzija ir patoloģiski bieža noteiktu vārdu vai frāžu atkārtošana runā. Piemērs: “Daži cilvēki cieš no palinfrāzijas, kas var apgrūtināt saziņu un izraisīt pārpratumus.” Būtībā jebkurš vārds kļūst par lieku, ja to runā lieto atkārtoti.

 

Lasi vēl: Ir pieejama pirmā prognoze katrai zvaigžņu zīmei uz 2025.gadu

 

Antimonijas ir pļāpāšana, tukša runāšana. Piemērs: “Dažreiz sanāksmēs kolēģi daudz laika velta antimonijām, tā vietā, lai ķertos pie lietas”.

Galvenais ir būt uzmanīgam, sakot šādus vārdus ir jāsaprot to nozīme. Jūsu runas vai komunikācijas mērķis ir atklātība, godīgums un vēlme sniegt labumu cilvēkiem. Papildus zināšanas nekad nav liekas. Lai izdodās!

Leave a Comment