No trešdienas, 1.marta ir iespēja atgūt savus pārmaksātos nodokļus, taču VID aicina pirms aizpildīt, izlasīt šo informāciju!

No trešdienas, 1.marta visiem Latvijas iedzīvotājiem būs iespēja atgūt savus pārmaksātos nodokļus, tomēr VID aicina, pirms aizpildīt formalitātes, labāk iepazīties ar šo informāciju. 

Sākot ar martu, jūs varat iesniegt 2022. gada ienākumu deklarāciju. Ja jums tas ir pienākums, deklarāciju varat iesniegt trīs mēnešu laikā līdz 1. jūnijam.

Bet, ja vēlaties atgūt attaisnotos izdevumus, varat to izdarīt. brīvprātīgi uz laiku līdz trim gadiem. VID aicina deklarāciju iesniegt elektroniski, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Tādā veidā VID automātiski nolasīs visus jau pieejamos datus un aprēķinās izmaksājamās summas. VID lūdz Latvijas iedzīvotājus marta pirmajās dienās neiesniegt deklarācijas, jo lielais iesniegšanas gadījumu skaits var palēnināt vai uz laiku atslēgt sistēmu.

Lasi vēl: Pats naudas Dievs jūs atalgos: 4 zodiaka zīmes, kurām zvaigznes martā paredz bagātību

Šogad pirmo reizi cilvēkiem, kuri nodokļu deklarācijās iekļauj medicīnas rēķinus, būs jānorāda, vai viņiem gada laikā bija veselības apdrošināšana.

Ja viņi to izdarīja, viņiem būs jānorāda apdrošinātāja nosaukums un seguma datumi. Tas palīdzēs nodokļu amatpersonām nepieciešamības gadījumā ātrāk iegūt informāciju no apdrošinātāja un paātrinās deklarācijas apstrādi.

 

loading...

Leave a Comment