Daudzi cilvēki mazgā zobus dušā. Kā izrādās, šis ieradums var būt kaitīgs mūsu fiziskajai labsajūtai.
Sekas, ko rada zobu tīrīšana dušā
Zobu tīrīšana dušā var saīsināt jūsu personīgās kopšanas rutīnu par dažām minūtēm. Tomēr daudzos pētījumos ir atklāts, ka vairāk nekā miljons baktēriju šūnu atrodas uz vienu dušas galviņas kvadrātcentimetru.
Jums jāzina, ka daudzās dušas piltuvēs ir augsts baktēriju līmenis, ko, ieelpojot vai norijot, var izraisīt infekcijas. Turklāt, izmantojot vienu un to pašu ūdens avotu zobu tīrīšanai un ķermeņa mazgāšanai, baktērijas no citām ķermeņa daļām var tikt pārnestas uz muti.
Svarīgi ir arī neatstāt zobu birsti dušā, jo mitrums rada perfektu vidi baktēriju attīstībai, kas var iekrāsot birstes sariņus.
Mitra vide nodrošina ideālus apstākļus baktēriju augšanai, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka zobu birsti pēc zobu tīrīšanas var pareizi uzglabāt.
Tīrot zobus zem dušas, jūs varat tikt pakļauti baktērijām, kas var potenciāli kaitēt jūsu zobu un vispārējai fiziskajai labsajūtai. Tāpēc, ja vēlaties būt uzmanīgi, zobus vislabāk tīriet pie izlietnes.
Kā pareizi tīrīt zobus
Zobu tīrīšanai izmantojiet manuālo zobu birsti vai elektrisko zobu birsti.
Lūk, dažas galvenās vadlīnijas, kuras parasti norāda zobu speciālisti:
Samitriniet zobu birsti ar ūdeni.
Uzklājiet zobu pastu neliela zirnīša lielumā.
Tīriet priekšējos zobus ar maigiem, īsiem triepieniem paralēli zobu rindai.
Tīriet zobu ārējās malas tādā pašā pozīcijā.
Pagrieziet zobu birsti otrādi un notīriet mēli.
Izskalojiet muti ar siltu ūdeni.
Visu zobu tīrīšanai vajadzētu aizņemt 2-3 minūtes.
Stingri aizliegts zobu pastas vietā lietot abrazīvus līdzekļus, piemēram, jūras sāli, akmens sāli, cepamo sodu vai maltu kokogli. Šīs vielas ir ļoti abrazīvas. Tās skrāpē emalju, paverot ceļu mikrobu iekļūšanai emaljā, palielina zobu jutīgumu.