Nedēļas nogalē sāksies murgs: sinoptiķi ir krasi mainījuši laika prognozi

Meteorologi ir stāstījuši par īstu klimatisko murgu, kam vajadzētu sākties jau šajā nedēļas nogalē, 30. septembrī un 1. oktobrī. Eksperti uzskata, ka divu mēnešu krustpunktā laikapstākļi krasi mainīsies. Un tas skars vairākus Eiropas reģionus.

 

2023. gada vasarā Latvijā vidējā gaisa temperatūra bija +17,3 °C, kas bija par 0,7 °C augstāka nekā sezonāli raksturīgā temperatūra. Vasaras sākuma dienas bija vēsas, aukstā fronte 2. un 3. jūnijā izraisīja jaunas rekordaugstas minimālās temperatūras (attiecīgi -2,4 °C un -2,0 °C, abi Stendē).

Tomēr līdz jūnija vidum tika novērota ievērojami siltāka temperatūra, kas iezīmēja 10 dienu karstuma viļņa sākumu. Jūnijā kopumā vidējā gaisa temperatūra bija +16,6 °C, par 1,4 °C pārspējot mēneša vidējo.

 

Kamēr jūlijā bija nedaudz augstāka vidējā gaisa temperatūra (+16,8 °C), tas bija vienīgais vasaras mēnesis, kas bija vēsāks par mēneša vidējo, atpaliekot par 1,0 °C.

Lasi vēl: Pieņēmām pie sevis nevarīgu večiņu no laukiem. Bet pēc viņas aiziešanas mūžībā notika kaut kas neticams!

Lasi vēl: Tikai nabadzīgie tērē naudu šīm 5 lietām! Turīgie izvairās no neapdomīgiem pirkumiem!

Tomēr uz šīm brīvdienām sinoptiķi nāca klajā ar ļoti svarīgu laika prognozi. Dažos gadījumos izmaiņas būs vēl radikālākas.

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment