Turklāt, uzmanību piesaista datums 26. decembris, kad meteorologu prognozēs norādīts, ka iespējams ienāks jauns ciklons. Šī ziņa liecina par mainīgiem laikapstākļiem un var radīt papildu izaicinājumus ceļošanai vai citiem plāniem, kuri var būt ietekmēti no šīs dabas parādības.
Lai nodrošinātu drošu un sagatavotu svētku noskaņu, ieteicams būt informētam par prognozēm un veikt nepieciešamos pasākumus, lai pielāgotos neparedzētajiem laikapstākļiem, jo snigšana brīžiem var būt tik tiešām ļoti intensīva.
Sliktos laika apstākļos ir būtiski ievērot drošības pasākumus, lai samazinātu riskus un nodrošinātu personīgo drošību. Pamata ieteikums sliktos laika apstākļos ir izmantot veselo saprātu un rūpīgi izvērtēt riskus un rīkoties saskaņā ar esošajām drošības vadlīnijām un ieteikumiem.
Ziņojumā no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra, kas apkopo sinoptiķu informāciju, norādīts, ka šis decembris ir bijis izteikti neprognozēts un piedāvājis plašu laika apstākļu svārstību klāstu. Sākot ar auksto decembra sākumu, kur vidējā gaisa temperatūra dažviet bija vairāk nekā 7 grādus zem normas, laika apstākļi pakāpeniski mainījās.
Decembra vidū notika ievērojams gaisa temperatūras pieaugums, un otrajā dekādē vidējā temperatūra bija 2 grādus virs normas. Šajā periodā reģistrēti pat divi maksimālās gaisa temperatūras rekordi, apliecinot mainīgo laika apstākļu daudzveidību. Minimālā temperatūra sasniedza -13,0 grādus 14. decembrī Jelgavā, savukārt maksimālā temperatūra bija +8,6 grādi 19. decembrī Dobelē, Jelgavā un Rīgā.
Svarīgi atzīmēt, ka decembra otrajā dekādē notika temperatūras svārstības, kurās pirmajā pusē gaisa temperatūra bija zemāka par normu, bet otrajā pusē paaugstinājās. Tāpat šajā periodā tika reģistrēti divi jauni maksimālās temperatūras rekordi: 17. decembrī Liepājā (+7,4 grādi) un 19. decembrī Dagdā (+6,1 grādi).
Nokrišņu ziņā decembra otrajā dekādē tika novērots pārsniegums, jo kopējais nokrišņu daudzums bija 24,3 milimetri, kas ir 44% virs normas. Vislielākais nokrišņu daudzums bija Rucavā, sasniedzot 47,2 milimetrus, bet vismazāk Dobelē – 10,5 milimetri. Tāpat tika konstatēts, ka vidēji Latvijā šajā periodā bija 6,4 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz 1 milimetrs.
Lai arī gaisa temperatūra paaugstinājās, strauji nokusa sniega sega, it īpaši valsts austrumu rajonos, kur sākumā bija sasniedzis 25-30 centimetru biezumu. Upēs turpinājās ūdenslīmeņa paaugstināšanās, un dažviet piedzīvoja ledus uzlūšanu un iešanu. Par brīnumainu parādību liecina pat ledus bumbas, ko novēroja Rīgas līcī.
Relatīvais gaisa mitrums decembra otrajā dekādē vidēji bija 94%, svārstoties no 90% Liepājā un Ventspilī līdz 97% Alūksnē un Zīlānos. Visstiprākā vēja brāzma ar ātrumu 21,1 metri sekundē tika reģistrēta 19. decembrī Liepājā. Šis pētījums sniedz ieskatu notikumu dažādībā un piedāvā brīdi, lai izprastu decembra laika noslēpumus Latvijā.