Jūlijs un augusts ir labākais laiks, lai ēstu saldus un sulīgus arbūzus. Tomēr var būt grūti noteikt, vai augļi patiešām ir gatavi.
Ja stāvat pārtikas veikalā un nevarat izlemt par arbūzu, varētu noderēt viens vienkāršs dzīves ieteikums.
Kā izvēlēties perfektu arbūzu?
Zemnieks Bens Hortons teica, ka arbūzi pēc ražas novākšanas nenogatavojas. Tie var kļūt nedaudz sarkanāki iekšpusē, bet tie nebūs saldi.
Tāpēc smagie augļi jāatstāj uz zariem, līdz tie ir pilnībā nogatavojušies un sasniedz maksimālo cukura saturu. Pretējā gadījumā pat rūpīga uzglabāšana mājās nepadarīs tos saldākus. Tāpēc, izvēloties arbūzu, jāpievērš uzmanība vairākiem padomiem.
Forma
Viena no svarīgākajām laba un nogatavojuša arbūza īpašībām ir tā , kas ir redzama jau no tālienes. Atkarībā no šķirnes arbūzi var būt apaļi vai iegareni, taču vienmēr jāizvēlas tāds, kam ir simetriska un vienmērīga forma. Nelīdzeni izciļņi un iespiedumi norādīs uz to pašu nevienmērīgo nogatavināšanu jeb iekšēju sausumu.
Arbūzam vajadzētu justies smagam savam izmēram un ar dzeltenu vēderu.
Lauka vieta
Šo dzelteno vēderiņu, kam vajadzētu būt uz arbūza, sauc par lauka plankumu, un tas veidojas tāpēc, ka viena arbūza daļa atrodas uz zemes un nogatavošanās laikā nesaņem sauli. Plankumam jābūt krēmīgi dzeltenam, piesātinātam. Ja tas ir gaišs vai balts, arbūzs joprojām ir zaļš un nebūs salds.
Lasi vēl: Barojiet gurķus ar nātru mēslojumu un krūmi no augļiem salieksies
Krāsa
Arbūza virsmai jābūt matētai, nevis spīdīgai, un svītrām jābūt tumši zaļām. Spīdīgs arbūzs liecina, ka tas ir novākts pārāk agri. Pievērsiet uzmanību arī brūniem, tīmeklim līdzīgiem rakstiem – tā ir zīme, ka arbūzā ir ļoti daudz cukura. Tie varbūt nav visskaistākie, bet noteikti būs vissaldākie.
Salīdzināt svaru
Ja nevari izlemt starp vairākiem arbūziem, paņem tos. Nogatavojušamies arbūzam jābūt pilnam ar sulu un līdz ar to smagam. Izvēlies smagāko arbūzu, un tas noteikti būs vissaldākais.