Pirms gada ieviestā suņu reģistrācijas sistēma, kas nosaka, ka vienlaikus ar mikročipēšanu veterinārārstam ir pienākums suni reģistrēt Lauksaimniecības datu centra (LDC) reģistrā, ir pierādījusi savu efektivitāti.
Pateicoties šai kārtībai, pazuduši dzīvnieki var ātrāk atgriezties mājās, jo ir ievērojami samazinājies tādu dzīvnieku īpatsvars, kuri gan ir apzīmēti ar mikročipu, bet tas nav reģistrēts datu bāzē un dzīvnieka pazušanas gadījumā nav iespējams atrast viņa saimnieku, informēja LVB priekšsēdētājs prof. Ilmārs Dūrītis.
Pagājušo gadu jūlijā spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi Nr.359 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” pilnībā izslēdz situācijas, kad suns tiek apzīmēts ar mikročipu, bet tas netiek reģistrēts LDC datubāzē.
Iepriekš reģistrācija bija dzīvnieka īpašnieka atbildība un nereti veterinārārstiem nācās konstatēt, ka dzīvniekam mikročips gan ir, bet tas nav reģistrēts sistēmā un dzīvnieka pazušanas gadījumā trūkst informācijas par dzīvnieka saimnieku.
Tāpēc dzīvnieki biežāk nonāca patversmēs un tajās arī palika. Obligātā mikročipa reģistrācija šādas situācijas novērš, jo pēc mikročipa nolasīšanas veterinārārsts var nekavējoties sazināties ar datubāzē reģistrēto dzīvnieka īpašnieku un suns iespējami ātri var atgriezties mājās.
Lasi vēl: Jūlijā pie šo 3 zodiaka zīmju durvīm pieklauvēs pagātne. Esi vērīgs – neļauj bijušajiem notikumiem sabojāt tavu pašreizējo dzīvi!
Jau 2022.gadā veterinārārsti piereģistrēja LDC vairāk nekā 29 tūkstošus suņu. Jaunā sistēma izrādījusies vērtīga arī kaķu īpašniekiem.
Lai gan kaķu reģistrācija nav obligāta, 2022.gadā sasniegts rekordliels reģistrēto kaķu skaits – vairāk par 6100 reģistrētiem kaķiem, kas ir divas reizes vairāk nekā jebkad iepriekš kopš 2012.gada, kad tika uzsākta brīvprātīga mīļdzīvnieku bezmaksas reģistrācija.
Tādu kaķu īpatsvars, kuri ir mikročipēti, bet LDC nav reģistrēti, ir būtiski mazinājies.
Turpini lasīt, pārējo svarīgo informāciju, nākošajā lapā