Kāda sieviete dalās internetā: ”Vēlos dalīties ar notikušo šodien! Kā vienā no J. Streiča filmām – “Un tas notiek Kurzemē!”. Šodien mūžībā devās mans krusttēvs, un bēres notika viņa dzimtajā pusē, lauku kapsētā plkst. 12.00,” savu stāstu sāk sieviete.
Gandrīz stundu agrāk nekā paredzēts, kapsētā ieradās divi apbedīšanas biroja darbinieki, sieviete un viņas mamma.
“Mūs tur sagaidīja šokējošs skats! Iepriekšējā vakarā apbedīšanas biroja darbinieki bija salikuši eglītes un uztaisījuši skuju taciņu. Tomēr ierodoties vietā – egles novāktas, taciņa pazudusi un vēl sliktāk – izraktais kāps bija aizbērts!
Cepuri nost darbinieku priekšā! Neuztraucoties, sazinājās ar priekšniecību, lai labotu nodarīto. Viņi divatā raka kapu, uzlika egļu zarus un meklēja dēļus, kas bija aiznesti! Darbinieki domāja, ka tas varētu būt konkurentu darbs, jo plkst. 14.00 bija paredzētas bēres blakus ciematā.
Un tur bija tā pati situācija…Šokējoši ir tas, ka tā ir mūsu pašu cilvēku rīcība, kuri nodara viens otram sāpes un neciena citu darbu. Šādā dienā, kad sirds jau tā sāp, tas ir nepieņemami….” raksta sieviete.
Lasi vēl: Sals, sniegs un vētra: kādi laikapstākļi būs gaidāmi jau šonedēļ un nākamnedēļ?
Lai nepazustu savā sāpē un neslēgtos no apkārtējās pasaules pēc tuva cilvēka aiziešanas, svarīgi ir atrast atbalstu un izpaust savas emocijas. Šeit ir daži veidi, kā turēties saistītā ar apkārtējo pasaules pēc zaudējuma:
Runāt ar tuviniekiem un draugiem: Dalieties ar savām emocijām un atmiņām ar cilvēkiem, kuri jums ir tuvi. Saruna un atbalsts no citiem var būt ļoti dziedinošs.
Meklēt emocionālu atbalstu: Varat vērsties arī pie profesionāla terapeita vai konsultanta, kurš var sniegt emocionālu atbalstu un palīdzēt pārvarēt sāpes no tuva cilvēka aiziešanas.
Nodarboties ar pašaprūpi: Rūpējieties par savu emocionālo un fizisko veselību, nodarbojoties ar pašaprūpi, piemēram, meditāciju, jogu vai pastaigām dabā.