Kādi ir sociālo tīklu draudi
Jaunākie pētījumi par mūsu psihi liecina, ka regulāra laika pavadīšana sociālajos tīklos palielina depresijas risku. Vienkāršāk sakot, pārlūkojot citu cilvēku lapas, mēs lēnām, bet droši grimstam nomāktībā. Kāpēc tas tā ir?
Pasaule internetā nav tāda pati kā realitātē. Cilvēki lepojas tikai ar labāko: jaunām automašīnām, frizūrām, manikīru, apģērbiem, ceļojumiem, restorāna apmeklējumiem. Aplūkojot šādas lapas, vidusmēra cilvēkam rodas iespaids, ka viņš vai viņa ir sliktāks vai sliktāka par citiem it visā.
Lasi vēl: Kāpēc stādīt tomātus blakus samtenēm: efekts pārsteigs dārzkopjus
Bet mēs nedzīvojam internetā, mēs dzīvojam realitātē. Un mums visiem ir problēmas, sliktas dienas un traģēdijas. Tikai sociālajos tīklos gandrīz neviens nedalās ar dziļi personīgām problēmām, visi cenšas izskatīties laimīgi.
Reizēm kādā no savām sliktajām dienām tu ieej ziņu plūsmā, un šķiet, ka visi ir laimīgi – izņemot tevi. Salīdzinot sevi ar citiem, mēs grimstam izmisuma bezdibenī.
Tevi noteikti interesēs
- Nosaukti divi labākie maija mēneša datumi, kad stādīt gurķusby Sandra Kovaļenko
- Latvijas dabas zīmju vērotājs ir dalījies ar vasaras prognozēm un norādījis, ka gaidāms nelabvēlīgs scenārijsby Sandra Kovaļenko
- Ievietojiet šo lietu saldētavā, un tā vairs neaizsals – vienkāršs triks ar efektīvu rezultātuby Anna Kalniņa