Ķīnas autobūves uzņēmumi vēlas, lai ES tiktu piemērots 25% nodoklis

Ķīnas autobūves uzņēmumi ir aicinājuši Pekinu piemērot Eiropas Savienības konkurentiem importa nodokļus līdz pat 25 % apmērā, ja tirdzniecības bloks noteiks muitas tarifus transportlīdzekļiem no Ķīnas, ziņo BBC.

Kā ziņots, prasība tika izteikta Ķīnas Tirdzniecības ministrijas rīkotajā sanāksmē aiz slēgtām durvīm, kurā piedalījās arī Eiropas autobūves uzņēmumu pārstāvji.

Pasākumi būtu vērsti pret ES automobiļiem ar lieliem benzīna dzinējiem.

Sanāksmē Pekinā piedalījās četri Ķīnas un seši Eiropas autobūves uzņēmumi. Vācijas autobūves gigants Volkswagen BBC apstiprināja, ka tas bija klāt sanāksmē, bet atteicās komentēt, kas tika apspriests. Porsche atteicās sniegt komentārus, bet BMW uzreiz neatbildēja, kad ar to sazinājās BBC.

“Ķīnas autobūves uzņēmumi aicināja valdību pieņemt stingrus pretpasākumus pret ES,” teikts ziņojumā.

“Ierosināts, ka, ievērojot ierobežojumus, ko pieļauj Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumi, no Eiropas importētajiem benzīna automobiļiem ar lielu darba tilpumu jāievieš augstāks pagaidu tarifs.”

Ziņojumos atbalsojas pagājušajā mēnesī valsts laikrakstā Global Times publicētais raksts, kurā bija teikts, ka 25% tarifi jāpiemēro automašīnām ar benzīna dzinējiem, kuru darba tilpums pārsniedz 2,5 litrus.

Šis solis būtu vērsts uz “luksusa vai īpaši luksusa” transportlīdzekļiem, kas nozīmē, ka “papildu nodoklis, visticamāk, būtiski neietekmēs to apjomu”, BBC sacīja konsultāciju firmas “Automobility” pārstāvis Bils Russo.

Kāpēc ES, iespējams, gatavojas sadārdzināt Ķīnas elektriskos automobiļus?

ES valdošā Eiropas Komisija (EK) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka tā ir “provizoriski secinājusi”, ka Ķīnas elektromobiļu ražotājiem tiks piemēroti tarifi, “ja sarunās ar Ķīnas iestādēm netiks rasts efektīvs risinājums”.

Uzņēmumiem, kas sadarbojās izmeklēšanā, kura tika uzsākta pagājušā gada oktobrī, tiks piemērots vidēji 21 % nodoklis, savukārt tiem, kas nesadarbojās, var tikt piemērots 38,1 % nodoklis.

Šie maksājumi papildinātu pašreizējo 10 % tarifu likmi, ko piemēro visiem Ķīnā ražotajiem elektriskajiem automobiļiem.

ES iejaucās pēc tam, kad ASV pagājušajā mēnesī veica daudz drosmīgāku soli un paaugstināja tarifu Ķīnas elektriskajiem automobiļiem no 25 % līdz 100 %.

Ķīnas valdība ir nosodījusi šos lēmumus kā protekcionismu un kopš tā laika ir sākusi veikt atbildes pasākumus.

Šīs nedēļas sākumā Ķīna sāka izmeklēšanu par Eiropas cūkgaļas produktu importu.

Leave a Comment