Kaut kas neredzēts: Pasažieres pārsteidz Jēkabpils maršruta autobusa šofera apģērbs

Pasažieres stāsta, par redzēto kādā no autobusiem Jēkabpils. Pasažieres atklāj, ka skats viņām ir bijis nepatīkams un pat ļoti samulsinājis. Viņas nebija iepriekš ko šādu redzējušas.

Samulsušās pasažieres stāsta, ka konkrētais autobusa šoferis pie stūres sēdēja, it kā tikko būtu iznācis no guļamistabas no agra rīta. Viņām šis skats nebija pieņemams.

Sievietes uzskata, ka tā var ģērbties mājās, bet ne vadot sabiedrisko transportu un pārstāvot uzņēmumu. Vai Jēkabpils autobusu parka šoferiem nav formas, piemēram, vasarai atbilstošu kreklu ar īsām piedurknēm un vieglu garo bikšu, šādu jautājumus uzdod sievietes.

 

Latvijā nav konkrētas valsts regulas par autobusu šoferu ģērbšanās standartiem. Tomēr daudzi pārvadātāji paši nosaka uniformas vai apģērba noteikumus saviem darbiniekiem.

Šie noteikumi parasti paredz formālu vai pusformālu apģērbu, kas ietver kreklus, bikses un jakas, lai nodrošinātu profesionālu izskatu un ērtumu pasažieriem.

Lasi vēl: 4 zodiaka zīmes, kas jūnijā saņems savu pēdējo iespēju un jums tā noteikti būs jāizmanto!

Dažos gadījumos šoferiem var būt arī paredzētas vasaras formas, kas atbilst siltākam laikam, bet kopumā apģērba noteikumi atšķiras atkarībā no uzņēmuma politikām.

Uzņēmums komentē 

Tiek atklāts, ka konkrētais uzņēmums neregulē, kā ģērbties autobusa šoferiem. Netiek nodrošināts darba apģērbs visiem autobusa šoferiem.

Šoferi ģērbjas pēc saviem ieskatiem, ar noteikumu, ka apģērbam jābūt pieklājīgam. Tomēr, kas tiek uzskatīts par pieklājīgu apģērbu, var būt subjektīvi un katram atšķirīgs viedoklis.

Publiskā darbā būtu jāģērbjas profesionāli un pieklājīgi, ievērojot uzņēmuma vai organizācijas noteikumus un politiku. Apģērbam jābūt tīram, kārtīgam un piemērotam darba vietas videi. Vīriešiem bieži vien būtu ieteicams valkāt bikses un kreklu, iespējams, arī žaketi vai kaklasaiti atkarībā no darba vietas formalitātes līmeņa.

Sievietēm ieteicams valkāt kleitas, svārkus vai bikses ar atbilstošu augšdaļu, izvairoties no pārāk atklāta vai nepiemērota apģērba. Apaviem jābūt ērtiem un slēgtiem, lai nodrošinātu drošību un komfortu. Papildus būtu jāievēro personīgās higiēnas un kopšanas normas, lai radītu profesionālu un pievilcīgu iespaidu.

 

 

Leave a Comment