Jāteic, katrā konkrētā gadījumā cēloņi var būt atšķirīgi. No visbiežāk sastopamajiem minami šādi.
* Viegla atrauga bez smakas un piegaršas, kuru klātesošie pat nepamana, traucē ne biežāk kā 11 reižu dienā ēdienreižu starplaikos.
Šāda situācija uzskatāma par fizioloģisku normu. Organisms atbrīvojas no gaisa, kas norīts maltītes laikā dzerot vai runājot (šo procesu sauc par aerofāgiju), un gāzēm, kas veidojas gremošanas sistēmas augšējās daļās. Nelielam daudzumam gāzu, kas uzkrājas virs barības augšējā slāņa, ir svarīga loma tās sagremošanā. Šīs gāzes aktivizē kuņģa darbību, veicina tā satura sajaukšanos un noslāņošanos.
* Maltītes laikā ēdienam tiek uzdzerts minerālūdens, sula vai kāds cits šķidrums.
Pamīšus tuvinot mutei te karoti vai dakšiņu, te glāzi, kuņģis tiek pārpildīts un gremošanas sula atšķaidīta. Jo šī sula ir mazākas koncentrācijas, jo spēcīgāka atrauga.
Padoms. Sajūtot smagumu kuņģī, nevajag censties par katru cenu izsaukt atraugu, lai stāvokli atvieglotu. Hjūstonas medicīnas centra gastroenterologi ir atklājuši: lai izprovocētu atraugu, cilvēki norij daudz vairāk gaisa nekā izlaiž laukā.
Lai lasītu interesantu un pat šokējošu informāciju, šķiriet nākamo lapu!
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko