Dažreiz ir grūti saprast, kādas lietas Tev ir nepieciešamas un kādas nav nepieciešamas, tāpēc varēsi iepazīties ar 14 dažāda veida ieteikumiem, lai Tava ikdiena būtu sakārtota.
Lasi vēl:Padomi, kas var noderēt ikdienā; Kā pareizi lietot salveti resorānā u.c.
Ieviest “viena pieskāriena” metodi
Priekšmetu kaudzes, ko solāt, ka “galu galā pie tām tiksiet”, var sabojāt jūsu izredzes uz labi sakārtotu mājokli. Ja jums ir tendence izveidot šo kategoriju, kas mūžīgi atrodas bezdarbībā, Losandželosā strādājošā profesionālā organizatore Meagana Kesmena saka, ka viena pieskāriena metode palīdzēs jums būt atbildīgam.
Tā darbojas šādi: Brīdī, kad paņemat kādu priekšmetu, Kesmane saka: “izlemt tā likteni uzreiz.” Kāds no šiem paņēmieniem ir šāds. Tas varētu būt tās novietošana atpakaļ tur, kur tai ir vieta, otrreizēja pārstrāde vai ziedošana, bet nekad neatliekot to kaudzītē “ar to tiks galā vēlāk”. Šis ieradums ir efektīvs, ja jūs to konsekventi pielietosiet praksē, un tas palīdzēs jums laika gaitā izveidot un uzturēt sakārtotu mājokli.
Ledusskapja “staciju” izveide
Pārpildīti un pārblīvēti ledusskapji izraisa izvēles paralīzi un neskaidrību par to, kas īsti ir pieejams ēdienam. Lai mazinātu jucekli, True Residential zīmola vadītāja Čelsija Bote iesaka izveidot “stacijas” ledusskapja plauktos un atvilktnēs vai šim nolūkam izmantot atsevišķu ledusskapi zem plaukta.
Vai meklējat dažas vienkāršas idejas? Bote ir redzējusi daudz iedvesmojošu variantu, tostarp uzkodu sadaļas bērniem, kokteiļu un kokteiļu stacijas, kas pilnas ar svaigiem augļiem un dārzeņiem, kā arī zonas mājdzīvniekiem ar gardumiem un ēdienu, kas ir gatavs lietošanai. Lai personalizētu savu, ņemiet vērā cilvēkus vai pūkainos draugus, ar kuriem kopā dzīvojat, un biežāk sastopamos iemeslus, kāpēc jūs pārmeklējat ledusskapi.
Maksimāli izmantojiet nakts atiestatīšanu
Sakārtotas telpas pamatā ir pakāpenisks darbs. Lai gan viena liela organizēšanas sesija ir noderīga, tā nenodrošina kārtību ik dienu. Viens no veidiem, kā ieviest ikdienas sakārtošanu, kas neprasa vairākas stundas katru dienu, ir nakts atiestatīšana.
Tās ir ideāli piemērotas ikvienam, arī cilvēkiem ar aizņemtu darba grafiku, jo aizņem ļoti maz laika. Kesmans saka, ka katru vakaru “veiciet 10 līdz 15 minūšu ilgu savas dzīves telpas atjaunošanu”. Salociet segas, nolieciet tālvadības pultis un elektroniku un atbrīvojieties no iepriekš izmantotās nekārtības. Šādi rīkojoties, viņa saka: “Jūs radīsiet vienmērīgāku rīta rutīnu un sagatavosiet sevi produktīvākai un patīkamākai nākamajai dienai.”
Izvēlieties augstas kvalitātes organizatoriskās kastes
Attiecībā uz kastēm ir vilinoši izvēlēties lētāko variantu. Lai gan tas ir ātrs ieguvums, Barbara E. Tanaka, Real Estate Beesstratēģiskā interjera dizaina konsultante, iesaka vispirms likt uzsvaru uz kvalitāti. Šāda modernizācija ļauj retāk veikt nomaiņu un nodrošina labāku ilgmūžību un izturību.
Kvalitatīvām tvertnēm un kastēm mēdz būt arī labākas funkcijas – spēcīgākas aizdares, kraušanas iespējas vai vairākas konfigurācijas. Tanaka saka, ka “jāmeklē tādas organizētības kastes, kas izgatavotas no izturīgiem materiāliem, ar vākiem un kraušanas konstrukcijām efektīvai uzglabāšanai”.
Ieguldiet daudzfunkcionālās mēbelēs
Nelielas telpas organizēšana nav viegls uzdevums. Ja jums trūkst uzglabāšanas vietas, organizēšana kļūst vēl sarežģītāka. Viens no veidiem, kā cīnīties ar šo problēmu, ir daudzfunkcionālas mēbeles, jo ir pieejami dažādi stili, kas atbilst vairākām vajadzībām, nevis vienai.
Klasiski piemēri ir dīvāni un uzglabāšanas pufi. Ir arī izvelkamie galdi un rakstāmgaldi, kas dubultojas kā plaukti, kā arī pārvietojamie darba virsmas glabāšanas bloki. Lai gan šādi priekšmeti ir lieliski piemēroti maziem dzīvokļiem un īres telpām, Tanaka norāda, ka šos funkcionālos “dubultās funkcijas” priekšmetus ir vērts ievietot arī mūžīgās mājās.
Daudzfunkcionālu zonu izveide
Papildus mēbelēm, kurām ir vairāki izmantošanas veidi, varat visā mājoklī izveidot zonas ar vienu un to pašu nolūku. Kad šīm zonām ir noteikti izmantošanas veidi, tas palīdzēs jums atpazīt priekšmetus, kuriem tur nevajadzētu atrasties.
Melānija Summersa, mājokļa organizēšanas eksperte un uzņēmuma I Speak Organized dibinātāja , īpaši specializējas palīdzības sniegšanā personām ar ADHD. Viņa norāda, ka “šī pielāgošanās spēja ir ļoti svarīga cilvēkiem ar ADHD, kuriem var būt nepieciešamas biežas izmaiņas vidē, lai saglabātu stimulāciju un produktivitāti”. Viņa iesaka izmantot brokastu stūrīšus hobijiem vai rokdarbiem un pārvērst daļu dzīvojamās istabas par darba vietu no mājām.
Grupu darbi pēc kategorijas
Ja apdomājat visus mājas darbus, kas jums jāveic, ātri vien sāk parādīties pārņemtība. Ne tikai katrā telpā ir jāveic vairāki uzdevumi, bet katram organizatoriskajam procesam ir nepieciešami arī noteikti instrumenti vai piederumi. Vienmēr visu atcerēties ir neiespējami, tāpēc mājas eksperte Silvia de Denaro Vieira, mājas pārvaldības lietotnes Coexist izpilddirektore un līdzdibinātāja, iesaka darbus sagrupēt.
Šis process ietver mājas darbu sadalīšanu pēc nepieciešamajām darbībām un rīkiem. Piemēram, de Denaro Vieira saka: “Atkritumu kategorijā varētu iekļaut, ka jums vienmēr ir atkritumu maisi, atkritumu izvešana un atkritumu tvertņu pārkārtošana.” To pašu sarakstu var sastādīt visām mājokļa zonām, izveidojot izsekojamu sistēmu un atvieglojot darba slodzes sadalīšanu starp ģimenes locekļiem vai istabas biedriem.
Apsveriet iebūvēto glabātuvi, ņemot vērā vajadzības
Uzglabāšana un organizēšana var nebūt svarīgākie jautājumi, ja taisiet remontu vai plānojat jaunu mājokli. Taču nākotnē jūs pateiksiet paldies sev par šo sistēmu ieviešanu. Brian Dougherty, ClosetMaid Pro pārdošanas viceprezidents, norāda, ka ir daudz iespēju, kas ir gan budžetam draudzīgas, gan ļoti personalizētas atkarībā no jūsu dzīves posma.
Neatkarīgi no tā, vai jums ir nepieciešami ADA prasībām atbilstoši risinājumi vai iebūvējamas vienības, kas paredzētas augošai ģimenei, Dougherty saka, ka pielāgojamība un iespēja “pārveidot sistēmu bez profesionālas palīdzības” piedāvā iedzīvotājiem “lielāku brīvību un neatkarību”. Sadarbība ar dizaineri nodrošinās, ka iegūsiet iebūvējamo sistēmu, kas atbilst jūsu vajadzībām.
Mērīšana divreiz – vienmēr
Jūs nevarat panākt sakārtotu mājokli, ja jūsu instrumenti un sistēmas ir izjauktas. Somas, kas nav perfekti ievietotas savās kastītēs, un plaukti, kas nav pareizi piemēroti, – tas viss sagrauj jūsu izredzes uz sakoptu mājokli, vēl pirms jūs sākat darbu.
Lai nepieļautu šo kļūdu, profesionālas organizatores un Shantaeize Your Space dibinātājas Šantes Dukortas “būtiskākais” padoms ir veikt precīzus mērījumus. Viņa saka, ka šī soļa izlaišana “var radīt pārblīvētu un neefektīvu organizācijas sistēmu, kas neatbilst jūsu vajadzībām”. Lai gan jūs varat būt pārliecināti, ka viss ir pareizi sakārtots, netērējiet laiku, naudu vai enerģiju un paķeriet mērlenti.
Izmantojiet savas sienas darbam
Sienas ir radītas ne tikai skaistam krāsas pārklājumam. Tās ir vēl viena virsma, ko varat izmantot glabāšanai un organizēšanai – arī tā var izskatīties lieliski. Tīna Priestlija, mājas organizēšanas eksperte un Ready, Set, Refreshdibinātāja, saka, ka pie sienām piestiprinātie plaukti un āķīši ir ideāli piemēroti, lai atbrīvotu citas mājas zonas (piemēram, darba virsmas un kafijas galdiņus).
Tā ir arī lieliska vieta dekoru stilam. Viņa saka, ka mērķis ir “radīt vizuālu interesi, vienlaikus saglabājot funkcionalitāti”. Tanaka piebilst, ka sienas plauktu sistēmas “ir kā maģija, lai maksimāli izmantotu vertikālo telpu”, kas mājās bieži vien netiek pietiekami izmantota.
Ledusskapja sakārtošana pēc personas
Jūs, visticamāk, esat sakārtojis ledusskapja saturu pēc pārtikas veida vai ēdiena. Bet vai esat kādreiz apsvēruši iespēju to darīt pēc personas? Bote norāda, ka tas var būt noderīgi, jo īpaši mājsaimniecībās ar bērniem. Tā ir arī lieliska metodika cilvēkiem, kuriem ir īpašas uztura vajadzības, vai dzīvokļos, kur ir istabas biedri.
Vēl viens ātrs Botas ledusskapja padoms ir slinko Susan ievietošana. Lai gan tās ir ierastas uz galdiem un pieliekamajos, viņa saka, ka tas ir lielisks papildinājums garšvielu, mērču un citu produktu organizēšanai. Tā “ne tikai atvieglo to atrašanu, bet arī piešķir ledusskapim papildu stila līmeni,” viņa saka.
“Ēst varžu” no jūsu mājas organizācijas saraksta
Iespējams, esat dzirdējuši Marka Tvena teicienu citā kontekstā, taču Kessmans saka, ka tas ir gudrs padoms arī attiecībā uz mājas organizēšanu. “Apēst vardi” nozīmē izdarīt kaut ko, no kā baidāties, pirms darāt kaut ko citu, lai gūtu gandarījumu par paveikto un pārvarētu kaut ko, ko, iespējams, atliekat.
Kessmans saka, ka pirmais solis ir “identificēt savu mājsaimniecības uzdevumu – savu personīgo “vardi” – un tikt ar to galā”. Tā varētu būt saldētavas sakārtošana vai beidzot tikt galā ar mēteļu skapi. Viņa saka, ka, to darot, pārējie sarakstā iekļautie punkti būs daudz vieglāk paveicami.
Uzglabāšanas telpu krāsu kodēšana
Neitrālie toņi un to nomierinošais efekts ir populāri, taču jūsu organizēšanas sistēmās ir vieta arī spilgtām krāsām. Summers skaidro, ka spilgta palete “ne tikai izdaiļo telpu, bet arī ievērojami samazina priekšmetu meklēšanai patērēto laiku.” Tas jo īpaši attiecas uz labāku sistēmu izveidi neirodivergentām smadzenēm.
Nav pareizā vai nepareizā veida, kā to darīt. Jūs varat pieturēties pie pamatkrāsu shēmas vai izvēlēties savus iecienītākos košos toņus. Piemēram, Summers iesaka “zilas krāsas kastes ar darbu saistītiem materiāliem, sarkanas krāsas – veselības un fitnesa piederumiem un zaļas krāsas – izklaides priekšmetiem”. Izvēlieties tādu krāsu izkārtojumu, kas jums ir piemērots un viegli iegaumējams.
Organizācijas centienu izsekošana
Vai jūsu mājās organizatoriskie darbi parasti paliek novārtā? Labs veids, kā atgriezties uz pareizā ceļa, ir “izveidot sistēmu, lai sekotu līdzi saskaņotiem mājas darbiem, to biežumam, standartiem un atbildībai,” saka de Denaro Vieira. Ir vairāki ieguvumi, ko sniedz jūsu centienu izsekošana.
Acīmredzamākais ir tas, ka jūs redzēsiet, kas tieši tiek darīts mājoklī un kam varētu būt jāpievērš lielāka uzmanība. Varbūt jūs uzturat kārtībā savu skapi, bet šķiet, ka no virtuves skapīšiem vienmēr izplūst pārtikas uzglabāšanas trauki. Izsekošana arī vienmērīgāk sadala slodzi starp jūsu partneri, ģimenes locekļiem vai istabas biedriem un samazina strīdu skaitu.