Neprasiet no kaķa mīlestību
Kaķi prot neverbāli sazināties. Īpašniekiem jāzina, ka lēna mirkšķināšana, atslābināta poza liecina, ka tie ir atvērti simpātijai. Savukārt, ja kaķis aktīvi vicina asti, nolaiž ausis un paplašina zīlītes, tie ir skaidri “stop” signāli. Kaķa robežu ievērošana vairo uzticību un palīdz kaķim justies droši mājās.
Glāstiet savu kaķi pareizi
Vispirms pastiepiet roku un pacietīgi gaidiet, kad kaķis pietuvosies. Sāciet ar maigu glāstīšanu ap galvu, zodu un vaigiem. Šīs ir vietas, kurās atrodas smaržu dziedzeri, un tās mēdz būt iecienītākās vietas, kur kaķi skrāpē un glāsta. Izvairieties no vēdera, kājām un astes. Glāstot kaķi, veiciet īsus pārtraukumus.
Apbalvojiet kaķi
Atalgojot vēlamo uzvedību ar našķiem un uzslavām, jūs ne tikai iemācīsiet manieres vai pat jautrus trikus, bet arī iemācīsieties komunicēt ar savu kaķi. Tomēr paturiet prātā, ka eksperti iesaka ierobežot našķus līdz 10% no kaķa dienas kaloriju patēriņa.
Izmantojiet pozitīvu komunikāciju
Kaķi intuitīvi uztver noskaņojumu, enerģiju un interpretē nodomus ar žestiem un balss toni. Vienā pētījumā pat tika konstatēts, ka kaķi biežāk reaģē uz augstiem, mutuļojošiem toņiem, t. i., bērnu runām. No otras puses, skaļi trokšņi, strauji žesti un augsti toņi var radīt draudus.
Tevi noteikti interesēs
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Volodina pastāstīja, kuras zvaigžņu zīmes atradīs mīlestību 2025. gadāby Sandra Kovaļenko