Iespējams šajā pilsētā nelaidīs automašīnas, kuras ir vecākas par 20 gadiem; lūk, iemesls!

Tallinas centrā tiek apsvērta iespēja ieviest tīra gaisa zonu, tādēļ Kesklinnas rajonā būtu aizliegts iebraukt automobiļiem, kas vecāki par 20 gadiem.

Tā pašvaldība veicinās siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas samazinājuma mērķus. Zemu izmešu zona tiek ierosināta, gatavojot rajona jauno ģenerālplānu, Igaunijas sabiedriskajai raidsabiedrībai ERR sacīja Tallinas vicemēre Madle Lipusa.

Ierosinājums paredz atsevišķās centra teritorijās aizliegt iebraukt par 20 gadiem vecākām automašīnām, jo tās rada lielāku piesārņojumu. Lipusa paskaidroja, ka tādiem automobiļiem varētu noteikt iebraukšanas maksu centra zonā, vēsta apollo.lv.

Tallina vēlas līdz 2030. gadam siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešus samazināt par 30%. Automašīnu satiksmes ierobežojumi ir viens no veidiem šī mērķa sasniegšanai.

Pagaidām nav skaidrs, kurās Kesklinnas zonās varētu tādu aizliegumu noteikt un kā automašīnas pārbaudīs. Tā ir ilgtermiņa plāna daļa, un plašākas diskusijas gaidāmas, kad būs izstrādāts detalizētāks plāns, piebilda vicemēre.

Lasi vēl: Zvaigžņu dāvanas: kurām zodiaka zīmēm sapņi piepildīsies 2022. gada augusta otrajā pusē

Piecos gados īstenojamā ģenerālplāna projektu plānots pabeigt pavasarī, kad tas tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai. Gaidāms, ka ģenerālplānā galvenā uzmanība tiks pievērsta gājēju un velosipēdu infrastruktūras uzlabošanai Kesklinnas rajonā.

Tāpat nozīmīga plāna daļa ir sabiedriskā transporta tīkla modernizēšana un sabiedriskās telpas uzlabošana. Tallinas pašvaldība jau ir ierosinājusi pilsētas centrā atļauto braukšanas ātrumu samazināt līdz 40 kilometriem stundā.

Arī interesanti: Andželas Perlas horoskops nedēļai no 2022. gada 15. līdz 21. augustam visām zodiaka zīmēm

Apollo.lv

COMMENTS

  • <cite class="fn">Edmunds</cite>

    Idiotisms,ja TO izmērīja CFO,Co2,Cn utt untieatbilst prasībām,tad kāda nozīme vecumam?? Varbūt nelaidīs cilvēkuas,kam pāri80

Leave a Comment