Gaidāms vēl viens sadārdzinājums! Plāno par 37% palielināt šī nodokļa likmi

Gaidāms vēl viens sadārdzinājums! Plāno par 37% palielināt šī nodokļa likmi, kuru izmanto teju katrs trešais cilvēks. Noskaidrosim! 

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja valdības ierosinātos grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kuri paredz no nākamā gada būtiski palielināt dabas resursu nodokļa likmes dažādās jomās Latvijā. Grozījumi ir iekļauti 2024. gada budžeta likumprojektu pakotnē.

Jaunie priekšlikumi paredz pakāpeniski paaugstināt dabas resursu nodokļa likmi no 95 līdz 130 eiro par tonnu attiecībā uz sadzīves un ražošanas atkritumiem, kas nav klasificēti kā bīstami atkritumi.

Sākot no 2024. gada, plānots paaugstināt dabas resursu nodokļa likmi par sadzīves atkritumiem no pašreizējiem 95 eiro uz 110 eiro par tonnu,

2025. gadā tā būs 120 eiro par tonnu, un 2026. gadā – 130 eiro par tonnu. Tādējādi trīs gadu laikā dabas resursu nodokļa likme sadzīves atkritumiem palielināsies par gandrīz 37%.

Turklāt tiks paaugstinātas dabas resursu nodokļa likmes arī par bīstamo atkritumu apglabāšanu. Šī likme, kas pašlaik ir 100 eiro par tonnu, plānota palielināt līdz 115 eiro par tonnu 2024. gadā, 125 eiro par tonnu 2025. gadā un 135 eiro par tonnu 2026. gadā.

Lasi vēl: Eksperts atklāj, ka bojā gājušā bērniņa mātes Annas pazušanas vietā tika atrasts kāds priekšmets: ”Diemžēl nezinu vai mēs viņu dzīvu atradīsim”

Tāpat paredzēts divreiz palielināt dabas resursu nodokli par Latvijā ievestajiem transportlīdzekļiem. Šobrīd šī likme ir 55 eiro par vienu transportlīdzekli, kas pirmo reizi tiek pastāvīgi reģistrēts Latvijā.

Transportlīdzekļu nolietojuma sfērā novērots, ka palielinās atkritumu apjoms, kas saistīts ar transportlīdzekļu pārstrādi un reģenerāciju.

Šajā kategorijā pieaug atkritumu daudzums, kas sastāv no melnajiem un krāsainajiem metāliem, kā arī palielinās plastmasas un elektronisko atkritumu proporcija.

Kā arī zināms, ka reizē tiks celts arī šis nodoklis.. Lūk, kas gaidāms tālāk! 

 

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment