Sirdsritma traucējumi mēdz būt dažādi, un tos var iedalīt divās lielās grupās: bradikardijā (pulsa sitienu skaits mazāks par 50 vienā minūtē) un tahikardijā (vairāk par 90 sitieniem minūtē). Turklāt katrai no šīm grupām ir arī apakšgrupas, tāpēc, lai ārstēšana būtu efektīva, svarīgi noskaidrot, kura no aritmijām sākusies un kas ir tās cēloņi.
Kas attiecas uz tautas līdzekļiem, aritmijas gadījumā tie lielākoties tiek izmantoti kā papildu līdzekļi pamatārstēšanās kursam. Ja ārsts neiebilst pret fitoterapiju, var lietot šādus uzlējumus.
* Sajauc pa 1 ēdamkarotei parastā pelašķa, pavasara adonīsa, ārstniecības melisas, silpurenes, tīruma kosas lakstus, plūškoka mizu, zilo rudzupuķu ziedus un baldriāna saknes.
* Sajauc 3 ēdamkarotes asinssārtās vilkābeles augļu, 2 ēdamkarotes mežrozīšu augļu, pa 1 ēdamkarotei piparmētras un asinszāles lakstus un 1 tējkaroti māteres lakstu.
No abiem maisījumiem uzlējumu gatavo un lieto vienādi: 2 ēdamkarotes drogas aplej ar 2 glāzēm verdoša ūdens, pusstundu nostādina, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas. Kurss – viens mēnesis.
Vēl daži vispārēji ieteikumi
* Jāturpina uzturēt fizisko formu. Pilnīgi pietiks ar 15–20 minūšu ilgu vieglu vingrošanu un nelielu pastaigu dienā.
* Jāseko ķermeņa svaram un, ja nepieciešams, jācenšas atbrīvoties no liekajiem kilogramiem.
* Jāatturas no asiem, pikantiem, sāļiem un trekniem ēdieniem, stipras kafijas un tējas, gāzētajiem dzērieniem un, protams, alkohola. Tāpat jāatmet (vai vismaz līdz minimumam jāierobežo) smēķēšana.
* Ēdot vakariņas, jācenšas nepārēsties.