Cik ļoti cilvēks patiesībā var iemīlēties savā dzīvē – lasiet tālāk dotajā materiālā.
Pastāv populāra teorija, ka cilvēks dzīvē var iemīlēties patiesi tikai trīs reizes. Parasti tā ir pirmā mīlestība, pēc tam – pieauguša un trešā sajūta – nobriedusi. Taču šai teorijai nav zinātniska apstiprinājuma, un realitāte pierāda, ka “iemīlēšanās” var būt viena vai pat ducis mūžā.
Cik daudz reižu cilvēks savas dzīves laikā patiesībā var iemīlēties
Katru reizi – kā pirmo reizi
Patiesībā katrs cilvēks dzīvē potenciāli var iemīlēties atšķirīgu reižu skaitu. Un šī spēja ir atkarīga no viņa personības un garīgās funkcionēšanas, un pats galvenais – no spējas mīlēt.
Jūtas un emocijas tiek saglabātas mūsu atmiņā tāpat kā jebkura cita informācija. Ja jūs sākat atcerēties savu mīlestības pieredzi vai domāt par otru cilvēku, kad viņa vai viņas nav blakus, mainās ķermeņa sajūtas, emocionālais stāvoklis, domas – tā ir mīlestība. Tātad īstās jūtas nav tieši otra cilvēka izraisītas, lielu lomu tajā spēlē mūsu smadzenes.
Un tām piemīt smieklīga īpatnība – tās spēj katru reizi piedzīvot romantisku mīlestību, it kā pirmo reizi. Šajā gadījumā katrs jauns mīlas romāns atšķirsies no citiem nevis pēc jūtu stipruma, bet gan pēc individuālām pārmaiņām, kas cilvēkā notiek laika gaitā – viņa pasaules priekšstatos, priekšstatos par attiecībām, par citiem cilvēkiem, par sevi.
Mīlestības uztvere laika gaitā mainās, un tā lielā mērā ir atkarīga no sabiedrības, kurā mēs atrodamies. Mīlestības izjūta ir saistīta ar bioloģiskiem faktoriem – neirotransmiteru darbību, kā arī ar sociāliem faktoriem – priekšstatu par mīlestību, ģimenes un attiecību struktūru, morāles principiem.
Nav standartu
Britu zinātnieki pirms daudziem gadiem veica interesantu eksperimentu – viņi uzaicināja 3000 abu dzimumu brīvprātīgo un veica aptauju. Aptaujas parādīja, ka visi dalībnieki vidēji 5 reizes dzīvē izveidoja pāri, bet patiešām mīlēja tikai trīs reizes. Un tikai pēdējā sajūta, pēc viņu domām, bija dziļa, sirsnīga un īsta.
Taču realitātē nav standartu. Kādam paveicas gandrīz uzreiz – pāris tiek izveidots jaunībā un mīlestībā dzīvo 30-50-70 gadus. Savukārt kāds ļoti ilgi meklē “savu” cilvēku un šajā procesā viņam izdodas izdzīvot vairākas laulības, attiecības un virkni dažādu mīlestību.
Pirmā mīlestība parasti ir spilgta un neaizmirstama – to atceras gandrīz visi cilvēki uz planētas. Tai ir visspēcīgākā ietekme uz cilvēka turpmāko dzīvi, jo tā māca pārvaldīt emocijas, paust jūtas, izrādīt rūpes, empātiju, respektēt otra cilvēka robežas un atklāt savas.
Lasi vēl: Kāpēc vīrieši pastāvīgi kritizē savu mīļoto: psihologs nosauca nenoliedzamus iemeslus
Tā kā šāda veida mīlestība parasti izpaužas pusaudža gados, šīm jūtām pievienojas arī hormoni, kas atmodina intīmas jūtas. Jaunieši uz šo mīlestību liek visas savas cerības, vajadzības un sapņus. Taču skarbā realitāte rāda, ka vidēji tikai vienam pārim no desmit izdodas šīs jūtas saglabāt.
Otrā mīlestība – mēģinājumi sadziedēt salauztu sirdi, atbrīvoties no vientulības. Un dažkārt šādas attiecības ir egoistiskas. Un bieži vien tās arī beidzas ar neveiksmi. Šeit darbojas daudzi faktori: pagātnes pieredze, jaunības uzticamības un atklātības trūkums, uzkrātās emocijas, vēlme mīkstināt sāpes, atbrīvoties no vientulības.
Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!
Tevi noteikti interesēs
- Šādi gatavotu zivi nebūsiet ēduši – viss garšas noslēpums ir īpašajā apvalkā, kurš saglabās filejas sulīgumuby Oskars Andersons
- 6 padomi, pēc kuriem jūs nebaidīsities mazgāt ziemas jaku veļas mašīnāby Anna Kalniņa
- Garšīgākās kotletes no PSRS laikiem, kuras kādreiz pasniedza katrā ēdnīcā – viss triks ir kotletes iekšpusēby Oskars Andersons