“Ceturtdien un piektdien Latvijā ieradīsies vēsums” – prognozē meteorologs Toms Bricis un pabrīdina, cik lielam temperatūras kritumam mums gatavoties….

Foto – Unsplash

Pagājušajā nedēļā Latviju plosīja spēcīgi negaisi, tajā skaitā – arī krusas negaisi. Meteorologs Toms Bricis tagad izskaidrojis, kā var atpazīst paši saviem spēkiem – kad tuvojas negaiss ar lielgraudu krusu.

Šorīt, viesojoties raidījumā “Rīta Panorāma”, Toms Bricis skaidro, ka negaisi Latvijā šajā gadalaikā tomēr ir gana ierasta parādība, tomēr jautājums ir par to biežumu – gandrīz katrs mākonis šajās nedēļās ir nesis krusu. Arī lielgraudu.

Eksperts stāsta, ka analizēt šādus datus, kas attiecas tieši uz krusu, ir grūti, jo cilvēku novērojumi, soctīklu fotogrāfijas un video ir grūti analizēt un sistematizēt, kas vēlāk varēt palīdzēt tos analizēt.

Vienīgais, ko iespējams ir novērtēt, ir apstākļi, kādos tad krusas mākoņi rodas – tā ir augsta gaisa temperatūra, augsts procentuālais mitrums, kāds arī pagājušajā nedēļā valdīja, un šie dati, ka nākotnē tādi apstākļi, kuros var veidoties krusas mākoņi, rāda, ka tādi kļūs sastopami aizvien biežāk un vairāk – Bricis ir pārliecināts.

Izpildi testu!

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Gribam noskaidrot tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 2

Vai vari pateikt no kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 2

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 68%

0%

Klasiski gan krusas mākoņi Latvijā lielākoties ir jūlijā un augustā. Tomēr šajā reizē tas ir noticis jau maijā, kad visa mēneša vidējā gaisa temperatūra, neraugoties uz to, ka mēneša sākumā bija arī salnas, ir +14,4 grādi. Tādējādi šis maijs ir kļuvis par otro vai trešo siltāko maija mēnesi vēsturē, jo palicis nepārspēts ir vien 2018.gada maijs.

“Tomēr tieši maija nogale bija tik tveicīga, kāda nogale Latvijā vēl nekad nav bijusi. Tās klimata pārmaiņas iezīmējas diezgan labi,” – stāsta Bricis.

Foto – ekrānuzņēmums

Meteorologs atzīst, ka laicīgi uz priekšu prognozēt krusas mākoņus, ir grūti, vai pat neiespējami. Taču ir kāds paņēmiens, ko paši cilvēki var prognozēt – kad tieši tuvojas mākoņi, kas varētu nest arī lielgraudu krusu. “Ja negaiss nāk dienā, kad ārpus negaisa laika, ir ļoti vējains, tā ir viena no pazīmēm, ka tā krusa var būt īpaši liela. Ja ārpus negaisa vējš ir visu dienu, un ir gan tveice, gan mitrums, gan karstums, un vējš – tad šie negaisa mākoņi ir īpaši neganti,” – skaidri Bricis.

Lasi vēl: Mana mamma mani pameta mazā ciematiņā netālu no Rēzeknes, kad biju pavisam maza, bet tagad viņa…

Runājot par to, kādi laika apstākļi mūs sagaida šajā nedēļā, meteorologs sola, ka nedēļa būs rāmāka un būs krietni patīkamāki laika apstākļi – gan pietiekoši silts, lai atpūstos, gan pietiekoši vēss, lai, piemēram, strādātu dārzā. Kā arī – kas nav mazsvarīgi – negaisa mākoņi nebūs tik bargi.

“Ceturtdien un piektdien Latvijā ieradīsies vēsums, taču patiesībā jau to par vēsumu nemaz saukt nevarēs, jo temperatūra būs raksturīga jūnija sākumam – no +18 līdz +23 grādiem. Iespējams, ka uz nedēļas nogali tomēr temperatūra kāps,” – stāsta Toms Bricis.

Foto – Pexels

Viņš ir arī uzsver, neraugoties uz lokālajiem negaisa mākoņiem un lietu, mežos vēl aizvien saglabājas augsta uguns bīstamība.

Leave a Comment