Likumsargi brīdina: ar šādi aprīkotu transportlīdzekli nedrīkst atrasties uz ceļa!

 

Likumsargi vēlas atgādināt autovadītājiem, ka ar šādi aprīkotu automašīnu ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē. Ir būtiski, lai autovadītāji to ievērotu!

Soda punktu sistēma ir izveidota, lai atturētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus no biežiem un atkārtotiem pārkāpumiem. Punkti tiek uzkrāti un pēc tiek dzēsti.

Privilēģijas var tikt atņemtas uz noteiktu periodu, piemēram, uz gadu. Daļu soda punktu var izdzēst, veiksmīgi nokārtojot CSDD teorijas eksāmenu. Ja eksāmens netiek kārtots vai neizdodas to nokārtot, soda punkti tiek pievienoti jau esošajiem.

 

Ja vadītājam tiek liegts vadīt transportlīdzekli uz noteiktu laiku, viņa tiesības tiek atņemtas un pēc tam anulētas.

Kad beidzas noteiktais laiks, kurā apliecība ir atņemta, CSDD pēc veiksmīgas teorētiskās eksāmenu nokārtošanas patur tiesības atjaunot vadītāja apliecību.

Nesen Liepājā bija gadījums, kad viens autovadītājs tika apturēts, jo viņa automašīna nebija paredzēta satiksmē ar šādu aprīkojumu. Tas ir ļoti svarīgs notikums!

 

Lai arī tagad jau ir Jūnija mēnesis un ir būtisks mērens siltums Baltijas reģionā, Valsts policija Liepājā, Krūmu ielā, bija pārsteigta, atklājot, ka BMW automobilim ir uzstādītas ziemas riepas ar radzēm. Tas liecina par neparastu un potenciāli bīstamu rīcību, kas nepievērš uzmanību esošajiem laika apstākļiem un drošības standartiem.

Likumsargi arī atgādinot stingri norāda, ka no 1. maija līdz 1. oktobrim ir aizliegts izmantot ziemas riepas ar radzēm. Par šāda veida transportlīdzekļa izmantošanu satiksmē var tikt piemērots sods, jo tas tiek uzskatīts par nopietnu pārkāpumu.

Maija mēnesī Kurzemes reģionā bija četri šāda veida pārkāpumi, un visi notika Liepājā. 14. maijā tika novērots, ka automašīnai “Audi” bija uzstādītas ziemas riepas, savukārt 7. maijā līdzīgu pārkāpumu konstatēja automašīnai “Ford”.

Galu galā, 6. maijā tika konstatēta līdzīga problēma arī automašīnai “Volkswagen”. Pret visiem šo pārkāpumu veikušajiem vadītājiem tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par šāda veida pārkāpumu paredzēts 30 eiro naudas sods. Atkārtotai pārkāpumu gadījumā sods var būt ievērojami lielāks.

Atgādināsim vēlreiz par Latvijas satiksmes noteikumu būtisko prasību – ziemas riepas ir obligātas visiem transportlīdzekļiem no 1. decembra līdz 1. martam. Šo speciālo riepu protektors ir izstrādāts no īpaša, mīkstāka gumijas maisījuma, kas zemās temperatūrās nodrošina riepām gan mīkstumu, gan elastīgumu, uzlabojot transportlīdzekļa saķeri ar ceļa segumu un samazinot saslīdēšanas riskus.

Leave a Comment