Orhideja mājās ir diezgan kaprīzs zaļš viesis. Nepieredzējuši dārznieki, rūpējoties par šiem augiem, bieži pieļauj vairākas izplatītas kļūdas. Daudzi cilvēki vienkārši nezina, ko ar tiem iesākt, un izturas pret tiem kā pret parastu ziedu.
Lai izvairītos no šādām kļūdām, mēs dalāmies ar orhideju audzēšanas sarežģījumiem mājās.
Orhideja mājās
Orhideja ir viens no skaistākajiem ziedošajiem augiem. Diemžēl nav nekas neparasts, ka orhideja novīst dažu mēnešu laikā pēc iegādes. Viss tāpēc, ka tam netika nodrošināti nepieciešamie apstākļi veiksmīgai attīstībai.
Orhideju dziļa stādīšana
Bieži vien mājsaimnieces, kuras pirmo reizi ir ieguvušas orhideju, augu pārāk dziļi stāda augsnē. Nekādā gadījumā augu lapām nedrīkst ļaut atrasties vienā līmenī ar substrātu.
Pretējā gadījumā jaunās lapas nevarēs izlauzties cauri augsnei. Turklāt ziedu kāti un lapas, kas atrodas virs zemes, var pārklāties ar sausu pelēko puvi.
Pods ir pārāk liels
Orhidejai ir vērts izvēlēties caurspīdīgu podu. Tādā veidā jūs varēsiet skaidri redzēt sakņu stāvokli (vai tās ir zaļas, vai ir sācies puves process).
Izvēloties podu, pievērsiet uzmanību sakņu sistēmas lielumam. Labāk ņemt nedaudz mazāku podu nekā pārāk lielu, jo tad būs daudz grūtāk tikt galā ar sekām.
Profilakses trūkums
Saņēmuši orhideju dāvanā, cilvēki to visbiežāk atstāj un sagaida, ka tā vienkārši bagātīgi ziedēs. Tomēr ir ļoti svarīgi nepalaist garām brīdi un noteikti veikt preventīvus pasākumus pret orhidejām, izmantojot īpašus līdzekļus pret kaitēm un kaitēkļiem. Tāpat neaizmirstiet to darīt tūlīt pēc zieda pārstādīšanas.
Substrāts
Pat ja izvēlaties specializētu augsni orhidejām, jums nevajadzētu paļauties uz ražotāju. Bieži vien viņi piedāvā produktu, kas ir tālu no augstākās kvalitātes. Pārliecinieties, ka substrātā nav koka skaidu, jo tās satur milzīgu daudzumu sveķu.
Ideāla augsne sastāv no veseliem, ne ļoti maziem mizas gabaliņiem (nevis plānām plāksnēm), kuru izmērs ir gandrīz vienāds. Vai arī jūs varat dot priekšroku keramzītam, jo tas ir diezgan viegls, elpojošs un neuzsūc tik daudz mitruma kā miza.
Substrāts nedarbojas
Ja orhideju laistāt paplātē, bet miza podā ir sausa, augs drīz vien izžūs. Kamēr substrāts iekšpusē nav mitrs, tas nespēj uzsūkt mitrumu caur augu saknēm.
Lasi vēl: Pastāstīsim, kādi dekoratīvie augi nomāc nezāles
Lai substrāts darbotos, miza katlā ir rūpīgi jāaplaista 3 reizes ar 10 dienu intervālu. Ja pods ir liels, palieliniet šo periodu līdz 14 dienām. Vēlāk šāda mērcēšana jāveic reizi mēnesī. Tad orhideju var laistīt no augšas kā parasti, lai ūdens uzkrātos paplātē.
Nepareiza pārstādīšana
Protams, ir daudz noteikumu orhidejas pārstādīšanai. Tomēr daži no tiem tiek ļoti bieži pārkāpti. Piemēram, iesācēji dārznieki izvelk augu no vecā poda un neizņem kūdras kausu no saknēm. Bet nākotnē tas var izraisīt sabrukšanas procesu.
Turklāt ne visi poda apakšā veido drenāžas slāni, kas orhidejai ir tik ļoti nepieciešams. Noteikti atcerieties šīs nianses, lai jūsu augs justos labi.
Ja jūsu orhidejas iepriekš nav iesakņojušās jūsu mājās, tagad jūs zināt, kas tas varētu būt saistīts. Apbruņojieties ar šiem padomiem, lai jūsu orhidejas augtu veselīgas un vienmēr priecētu aci ar sulīgu ziedēšanu. Lai veicas!