Jūlijā bumbieri sāk pildīties ar sulu, tāpēc, lai iegūtu sulīgus augļus, ir vērts rūpēties par to barošanu. Saldie augļi kļūs pēc viena mikroelementa.
Bumbieriem nepieciešama mēslošana vasaras vidū, kas nodrošinās aktīvu augļu augšanu un to pildījumu.
Kādu mēslojumu man vajadzētu izmantot bumbieru barošanai?
Vasaras iemītnieki iesaka mēslošanai izmantot boru. Pateicoties tam, notiek ogļhidrātu metabolisms. Cukuri, kas fotosintēzes laikā veidojās lapās, sāks aktīvi pārvietoties uz augļiem. Bez bora šis process palēninās.
Pirms uzstāšanās Prom varat atrast labumus par viszemākajām cenām. Kā arī dārzkopību, augsni, aprīkojumu un daudz ko citu pilsētai. Vēl viena piegāde ar abonementu “Mūsu draugiem” būs bez maksas.
Ir vairāki gadījumi, kad bumbieri ir jāapmēslo ar boru. Tā trūkums var ietekmēt koka stāvokli, tāpēc pievērsiet uzmanību noteiktām pazīmēm.
-Jauno lapu deformācija – tās saritinās, un dzinumu galotnēs tās var kļūt mazākas;
-Apikālo pumpuru atmiršana – dzinumi sāk žūt no augšas;
-Slikta augļu aizmetņošanās – ziedi nokrīt, neveidojot olnīcas;
-Plaisas un plankumi uz augļiem liecina par vājām šūnu sieniņām bora trūkuma dēļ.
Kad barot bumbieri ar boru?
Jūlijs ir labākais laiks bumbieru mēslošanai. Šajā laikā augļi aktīvi piepildās, tāpēc cukuru transportēšanas nepieciešamība ir liela. Lapu mēslošana ir visefektīvākā. Ir nepieciešams izsmidzināt lapas.
Vasaras iedzīvotāji iesaka iegādāties parasto borskābi, ko pārdod jebkurā aptiekā. Šķīdums jāsagatavo uzmanīgi, jo pārpalikums ir toksisks augiem.
Lasi vēl: Lietas, ko nevajadzētu darīt dārzā retrogrāda Merkura laikā
Barošanai izšķīdiniet 5 gramus borskābes pulvera (vienu līdzenu tējkaroti) 10 litros ūdens. Labāk vispirms atšķaidīt borskābi nelielā traukā ar karstu ūdeni un pēc tam rūpīgi samaisīt, līdz kristāli ir pilnībā izšķīduši.
Mēs jau iepriekš esam runājuši par to, kā cīnīties ar laputīm, izmantojot tautas līdzekļus – tie var būt ārkārtīgi efektīvi.
Pēc tam koncentrātu ielej spainī ar atlikušo ūdeni, jo borskābe slikti šķīst aukstā ūdenī. Izsmidzināšana jāveic no rīta. Vainags jāapstrādā vienmērīgi, samitrinot lapas no abām pusēm. Pietiks ar vienu apstrādi sezonā.