Austrālijas tiesas spriedums: PayPal ir izmantojusi negodīgu līguma noteikumu pret mazajiem uzņēmumiem

Austrālijas federālā tiesa ir konstatējusi, ka PayPal vietējā struktūrvienība savos standarta līgumos ar mazajiem biznesa klientiem, kuri nepamanīja kļūdas, pārmaksājot maksu, izmantoja negodīgu noteikumu.

5.jūlijā par to paziņoja valsts vērtspapīru regulators.

Tiesa konstatēja, ka šis noteikums bija negodīgs, jo klienti, kuri 60 dienu laikā neinformēja PayPal par pārmaksas kļūdām, bija spiesti pieņemt maksu kā pareizu, paziņoja Austrālijas Vērtspapīru un investīciju komisija (ASIC).

ASIC pagājušā gada septembrī bija uzsākusi tiesvedību pret PayPal par šo jautājumu.

“Šodienas lēmums kalpo kā atgādinājums visiem uzņēmumiem, ka negodīgi līguma noteikumi, kas ietverti standarta veidlapas līgumos ar mazajiem uzņēmumiem, netiks paciesti un ka ASIC vajadzības gadījumā veiks izlēmīgus pasākumus, lai aizsargātu patērētāju un mazo uzņēmumu tiesības,” sacīja ASIC priekšsēdētāja vietniece Sāra Kort.

ASIC paziņoja, ka PayPal brīvprātīgi palīdzēja tai izmeklēšanas laikā.

PayPal piekrita, ka šis noteikums bija negodīgs, piekrita deklarācijām un brīvprātīgi svītroja šo noteikumu no saviem līgumiem 2023. gada 8. novembrī, norāda regulators.

“PayPal Austrālija ļoti nopietni uztver savu atbildību pret klientiem, un šajā jautājumā mēs esam pilnībā sadarbojušies ar ASIC,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Tiesa arī piesprieda PayPal samaksāt ASIC tiesāšanās izdevumus.

Šīs nav vienīgās PayPal likstas. Patērētāji ir ziņojuši par grūtībām, kas saistītas ar pieteikšanos, darījumu pabeigšanu un maksājumu saņemšanu. Daudzi klienti ir neapmierināti ar pēkšņiem kontu aizliegumiem un nespēju slēgt kontus, nesastopot kļūdas ziņojumus. Turklāt ir novēroti kavējumi līdzekļu pārskaitīšanā uz bankas kontiem un problēmas ar maksājumu apstrādi.

Šo problēmu dēļ ir samazinājusies klientu uzticība, un daži lietotāji apsver iespēju pāriet uz alternatīvām maksājumu platformām, piemēram, Cash App un Venmo. Pārrāvumi un traucējumi sakrita arī ar PayPal akciju cenu kritumu, vēl vairāk uzsverot, ar kādām problēmām uzņēmums saskaras.

Tiem, kurus tas skāris, ieteicams sekot līdzi PayPal statusa lapai, lai uzzinātu jaunāko informāciju reāllaikā, un apsvērt iespēju sazināties ar uzņēmuma klientu apkalpošanas dienestu, lai saņemtu palīdzību. Ja problēmas saglabājas, praktisks solis varētu būt alternatīvu maksājumu risinājumu izpēte.

Leave a Comment