Arī ēdiena vizuālajam izskatam ir nozīme; Kā sagatavot skaistu, izteiksmīgu augļu šķīvi

Augļu šķīvis uz galda vienmēr ir ne tikai garšīgs un veselīgs, bet arī spilgts. Turklāt tas ir universāls ēdiena variants, jo augļu šķīvis ir piemērots jebkuros bērnu un pieaugušo svētkos, ģimenes vakaros un trokšņainās ballītēs

Pat vienkārši glīti sagriezti augļi izskatās forši, taču vienmēr var pievienot nedaudz izsmalcinātības un kārtības arī vienkāršam ēdienam.  Vislabāk ir izvēlēties sezonālus augļus. Tiem ir intensīvāka garša un aromāts. Tajā pašā laikā nekas netraucē tos sajaukt, piemēram, ar savām iecienītākajām nesezonas ogām, no kurām daudzas tagad ir pieejamas visu gadu.

Tas nenozīmē, ka sagriešanai jābūt pārlieku uzkrītošai, bet vislabāk ir izmantot dažādas formas – šķēles, apļus, lielus kubus. Dažādu formu un apjomu kombinācija uz šķīvja to padara patiešām pievilcīgu. Taču estētiskākam izskatam var arī apvienot kārtību un haosu.

Iesākumā varat izkārtot glītas augļu rindas, bet pēc tam pievienot, piemēram, haotiski izkaisītas ogas. Kā papildu piezīmi, izvairieties no neēdamiem rotājumiem un piparmētru lapiņām uz augļu šķīvja, kas ātri nokalst un sabojā visu izskatu.

Augļus varat kombinēt ne tikai pēc garšas līdzsvara, bet arī pēc krāsas. Dažos gadījumos jūs pat varat izmantot vienu un to pašu krāsu gammu. Piemēram, sarkanā (sarkanās ogas, arbūzs un sarkanais apelsīns) vai dzeltenā (citrusaugļi, melone un ananāss).

Svarīgi ir apvienot skaistumu un ērtumu augļu griešanā

Padomājiet par saviem viesiem un to, kā viņi baudīs katru gabaliņu. Piemēram, sulīgu augļu šķēles nedrīkst būt pārāk lielas. Ja vien nerīkojat pikniku laukos, kur atmosfēra ir neformālāka, labāk nomizojiet neēdamo miziņu, pat ja zaudējat nedaudz estētikas.

Ir diezgan daudz iespēju, kā sagriezt biezus augļus šķēlēs, iesakām apsvērt dažas no tām. Ābols, iespējams, ir visvienkāršākais un vienmēr pieejamais auglis. Jūs varat izvēlēties dažādu šķirņu ābolus (zaļus, dzeltenus un sarkanus), lai piešķirtu savam šķīvim nedaudz krāsas.

Rūpīgi nomazgājiet augļus

Nosusiniet un apskatiet, pārliecinoties, ka uz mizas nav tumšu plankumu vai iedobumu. Pēc tam varat izvēlēties vienu no griešanas veidiem: lielās šķēles (pārgrieziet ābolu uz pusēm un tad 2-3 daļās, izņemiet serdi); mazās šķēles; šķēles (tās var izkārtot vēdeklī vai cieši vienu pie otras); dažādu formu šķēles (šeit jums būs nepieciešams plāns ass nazis un nedaudz brīvā laika).

Lai āboli nezaudētu krāsu, pirms liekšanas uz šķīvja tos var apšļakstīt ar citrona sulu.

Citrusaugļus labāk likt nemizotus, citādi tie zaudē vairāk sulas. Taču, lai apelsīnu būtu vieglāk ēst, šķēlēs gar mizu var izdarīt iegriezumus. Lieliska kombinācija uz augļu šķīvja ir klasiskais apelsīns ar sarkano apelsīnu. Izvēlieties šķirnes ar minimālu kauliņu skaitu vai šķēlēs tos rūpīgi izņemiet.

Piebilde: pāris plānas šķēlītes var nomizot no mizas un izgriezt no tām zvaigznītes, ko papildus izmantot dekorēšanai. Mandarīns ir lielisks ziemas citrusauglis. Tomēr nomizotas šķēlītes neizskatās pārāk labi, kad tās pasniedz. Kā variantu – mandarīnu var pasniegt kopā ar mizu, pirms tam sadalot atsevišķās šķēlītēs.

Banāns

Neraugoties uz tā lielisko garšu un maigo tekstūru, banāns nav labākais variants augļu šķīvim. Tā mīkstums ātri kļūst tumšs un var sabojāt kopējo ēdiena izskatu. Ja nolemjat pievienot banānu, varat to sagriezt riņķos vai lielās šķēlēs un apšļakstīt ar citrona sulu. Dažkārt augļu šķīvim banānu atstāj mizā, bet bieži vien šādi gabaliņi ir ļoti neērti ēšanai.

Kivi

Vispirms kivi jānomizo no mizas. Pēc tam mīkstumu var sagriezt vidēja lieluma apļos vai lielos ceturtdaļās. Kivi ir ļoti spilgti un skaisti augļi, tos nav nepieciešams malt. Dažos gadījumos kivi vienkārši rūpīgi nomazgā, pārgriež uz pusēm un atstāj mizā. Tomēr šajā gadījumā ir svarīgi nodrošināties ar mazām karotītēm, ar kurām augļus būs ērti ēst.

Arbūzi

Vasaras periodā arbūzu vienkārši nav iespējams neizmantot. Tā spilgtais izskats un satriecošā garša ir apvienota arī ar neticamu sulīgumu. Šādam ēdienam kā augļu šķīvim tas ir vairāk mīnuss nekā pluss. Tomēr arī šeit ir pāris triku. Nogrieziet šķēli no iepriekš labi nomazgāta un nomazgāta arbūza.

Atgrieziet mīkstumu no vidus un sagrieziet arbūzu kopā ar mizu nelielās šķēlītēs. Vislabāk tās novietot uz mizas, lai mazāk izplūstu sulas. No sagrieztā mīkstuma var izgriezt, piemēram, apļus vai zvaigznes, izmantojot cepumu griezējus vai citus improvizētus līdzekļus. Svarīgi: izmantojot arbūzu, pārliecinieties, ka šķēlēs nav sēklu.

Melone ir tikpat garšīgs vasaras variants. Ar to ir pat ērtāk strādāt, jo mīkstums ir blīvāks un to ir vieglāk sagriezt šķēlītēs. Mango Šis auglis, kas pēdējā laikā ir sastopams daudzu mūsu veikalu plauktos, šķīvjos izskatās ļoti reprezentabli sagriezts uz pusēm. Lai mango pasniegtu šādā veidā, pārgrieziet to uz pusēm (nedaudz tālāk no kauliņa), tad mīkstumā izdariet iegriezumus, lai izveidotu glītus kubiņus.

Nedaudz pagriež mango uz āru, sadalot kubiņus, un noliek to uz šķīvja. Šādā veidā to var izmantot vairāk kā dekorāciju. Praktiskāka iespēja ir nogriezt mīkstuma kubiņus un pasniegt bez mizas. Tomēr kubiņi var nebūt vienāda lieluma, tāpēc estētiskākais variants mango pasniegšanai uz augļu šķīvja ir plānas vai vidēja lieluma šķēlītes.

Nomizojiet augli, nogrieziet miziņu un sagrieziet mīkstumu šķēlītēs. Bez iepriekš minētajiem augļiem lieliski der persiki un nektarīni, vīģes, granātābolu sēklas, aprikozes un persiki, citrons un laims.

Ogu izmantošana  ir ideāla augļu šķīvja sastāvdaļa. To spilgtās krāsas un izdomātās formas palīdzēs jums radīt īstu šedevru. Lūk, daži padomi: zemenes var pasniegt ar astīti, bet jāņogas, ķiršus un ķiršus var pasniegt uz zara; vīnogas sagrieziet ar šķērēm, lai izveidotu nelielus ķekarus ar vairākām ogām.

Spilgtas krāsas augļus kombinējiet ar tumšām ogām, piemēram, kazenēm un mellenēm; esiet uzmanīgi, izmantojot mīkstas ogas, piemēram, avenes; ja izmantojat ērkšķogas, uzmanīgi nogrieziet astītes ar šķērēm abās pusēs.

Izmantojot ogas, var radīt ilūziju, ka uz šķīvja ir juceklis. Pievienojiet tās haotiski dažādās vietās. Rieksti un žāvēti augļi ir lielisks papildinājums, kas piešķirs tekstūru kopējai ogu un augļu koncepcijai. Izmantojiet iepriekš nomazgātus un žāvētus mizotus riekstus. Vislabāk tos iepriekš izžāvēt pannā vai cepeškrāsnī.

Rieksti ir piemēroti augļu šķīvjiem, tos var izkārtot nelielās kaudzītēs vai rindās vai arī izkaisīt uz šķīvja izlases veidā. Žāvēti augļi var būt laba ideja ziemas sezonai. Tie ir koši un sātīgi, neliela porcija iecienītāko žāvēto augļu var dažādot un izrotāt šķīvi.

Lasi vēl: Kā pareizi sakut olu baltumus tā, lai izdotos kvalitatīva bezē rulete

Pirms pasniegšanas žāvētos augļus noteikti iepriekš labi nomazgājiet un izžāvējiet. Pasniedzot augļu šķīvi, īpaša uzmanība jāpievērš ne tikai pildījumam, bet arī pašiem traukiem.

Un runa nav par kvalitāti vai dizainu, nē. Pirmais noteikums ir neizvēlēties dziļu šķīvi. Ir ļoti svarīgi, lai augļi un ogas tiktu novietoti tā, lai tie nesaspiestu viens otru. Tāpēc, dekorējot vienmēr sāciet ar blīvākiem augļiem un apjomīgākām šķēlītēm.

Otrais noteikums attiecas uz estētiku. Kad esat izvēlējies augļu komplektu, izvēlieties šķīvi, kas ir nedaudz mazāks, nekā šķiet nepieciešams. Blīvums padarīs šķīvi apetītlīgāku. Ogas, granātābolu graudiņi vai rieksti ir lieliskas sastāvdaļas, lai aizpildītu tukšās vietas jūsu kārtojumā. Ja viesi nav apēduši visus augļus, pārklājiet šķīvi ar pārtikas plēvi un ievietojiet to ledusskapī.

Leave a Comment