Viens vannas paklājs, par kuru eksperti saka, ka tas praktiski ir pelējuma magnēts

Lai arī vannas paklāji ir ļoti svarīgi, lai grīda būtu tīra un nepaslīdētu, tie nepalīdz cīnīties ar citu izplatītu mājsaimniecības apdraudējumu — pelējumu.

Nav brīnums, ka pelējums ir īpaši izplatīta problēma mitrās vannas istabās. Ja jūsu vannas istaba tiek izmantota vairākas reizes dienā vai tajā ir slikta ventilācija, ir vēl svarīgāk panākt ideālu mitruma līmeni vannas istabā, ievērojot vienkāršus ieradumus.

Un tā kā vannas paklājs uzsūc daudz ūdens, kad izkāpj no dušas, tas ir gan pelējuma magnēts, gan lielisks sākumpunkts, lai novērstu nevēlamus traipus un smakas.

Pareiza kopšana ir ļoti svarīga, lai jebkurš vannas paklājs izskatītos un darbotos pēc iespējas ilgāk.

Parasti daži no svarīgākajiem komforta aspektiem, piemēram, mīksta, silta tekstūra, var veicināt pelējuma veidošanos uz vannas paklāja.

Ja paklājam ir neslīdoša gumijas apakšdaļa, kas uzsūc mitrumu, tas tikai veicina baktēriju un pelējuma veidošanos.
Ja paklāju pēc katras lietošanas nekarat, pēc vienas vai divām dienām uz tā parādīsies traipi un smarža.

Tas var prasīt papildu pūles, bet, regulāri kopjot paklāju, jums nevajadzēs uztraukties par to, kas veidojas zem jūsu kājām.

Vai arī varat izvēlēties vieglāko ceļu un vienkārši izvēlēties vannas paklāju, kas sākotnēji neveicina pelējuma veidošanos, padarot dzīvi mazliet mazāk stresa pilnu.

Kāpēc uz vannas paklājiņiem veidojas pelējums un kā to novērst

Mīkstas vannas paklājiņi no kokvilnas, mikrofibras un atmiņas putām ir patīkami pirkstiem pēc izkāpšanas no dušas.

Pateicoties lielai absorbcijas spējai, ūdens nevar nokļūt uz slidenākām virsmām, bet gumijas apakšdaļa nodrošina saķeri, lai paklājiņš paliktu tīrs un savā vietā.

Taču tas rada arī mitruma uzkrāšanos un ideālu vidi pelējuma attīstībai.
Gumijas apakšdaļa var būt īpaši problemātiska vannas paklājiem, kas tiek lietoti dušā.

Zem paklāja uzkrātais ūdens sajaucas ar uzkrāto ziepju atliekvielām, ķermeņa taukiem un ādas šūnām, kā arī netīrumiem, radot mikroorganismiem ērtu dzīvesvietu.

Neatkarīgi no tā, vai tas ir gumijas dušas paklājs vai kokvilnas vannas paklājs, kas atrodas ārpus vannas, vienkāršākais veids, kā cīnīties pret pelējumu, paliek nemainīgs — pēc lietošanas paklāju pakariniet.

Ja tam ir piesūkusies apakšdaļa, to var viegli piestiprināt pie vertikālas flīžu virsmas, lai izžūtu. Pretējā gadījumā pakariniet to pār vannas malu vai izmēģiniet kādu ērtu pakarināšanas paņēmienu, lai novērstu pelējuma veidošanos uz vannas paklāja.

Lasi vēl: Astro prognoze 2025. gada jūnijam stāsta, ka jūnijs daudziem būs pārmaiņu periods

Labākas vannas paklāju alternatīvas, lai izvairītos no pelējuma veidošanās

Izvēloties cietu vannas paklāju, jūs zaudējat mīkstumu, bet iegūstat izsmalcinātību un mazāku pelējuma veidošanās iespēju.
Bambusa vai tīkkoka vannas paklāji ir pievilcīgs papildinājums vannas istabai, piešķirot telpai spa līmeņa greznību. Lietojiet tos dušas telpā vai ārpus tās, lai izmantotu to vieglo kopšanu un ātru žāvēšanos.

Daudzi no tiem ir ar laku pārklājumu, kas atgrūž ūdeni un samazina pelējuma veidošanās iespēju. Savukārt korķa vannas paklāji ir tikpat stilīgi, bet ar mīkstāku konstrukciju, mitrumizturīgiem un antibakteriāliem īpašībām, kas palīdz novērst pelējuma veidošanos.

Ja pelējums ir problēma, vēl labāka izvēle ir diatomīta vannas paklājs.
Lai gan akmens virsma nav tik mīksta kā tradicionālajiem paklājiem, to kompensē šiks stils un ātra absorbcija.

Virsma spēj uzsūkt iespaidīgu mitruma daudzumu tikai dažu minūšu laikā, tādējādi mitras pēdas pazūd uzreiz.

Pelējums zaudē jebkādu iespēju iesakņoties. Modernais izskats ir viegli kopjams, tikai reizi pa reizei nepieciešams noskalot ar ziepēm un ūdeni vai viegli noslīpēt, lai noņemtu grūti iztīrāmus traipus.