Tumšzaļos dārzeņus, ko audzējam savā dārzā, droši var iekļaut populārāko dārzeņu sarakstā. Pareizi kopjot, jūs varat savākt tik daudz augļu, ka nezināsiet, kur tos likt.
Tiesa, ar ražu nāksies pagaidīt – parasti līdz jūnija otrajai pusei. Taču šo periodu var ievērojami saīsināt. Un mēs jums pastāstīsim, kā audzēt agrīnos kabačus atklātā laukā.
Stādu audzēšana
Ja vēlaties paātrināt kabaču parādīšanos, kultūras audzēšana jāsāk ar stādiem, kuru izvietošanai jāizvēlas palodze ar saulainu pusi – tikai tā stādi varēs saņemt nepieciešamo saules gaismas daudzumu.
Stiprus stādus atkal stāda saulainā vietā ar auglīgu augsni un labu drenāžas sistēmu.
Stādiet stādus saknēm piemērotā dziļumā un stādīšanas laikā centieties tos pēc iespējas mazāk traumēt.
Mini siltumnīcas izmantošana
Ja nevēlaties nodarboties ar stādiem, sējiet kabaču sēklas tieši atklātā zemē. Tad ņemiet sagrieztas pudeles ar 5-6 litru tilpumu un ar tām pārklājiet topošos augus.
Šādā veidā jūs izveidosiet mini siltumnīcas, kas kalpos kā aizsardzība stādiem. Ja ārā ir labi laikapstākļi, vāku var noņemt. Bet, ja draud salnas, neaizmirstiet improvizēto siltumnīcu atgriezt savā vietā.
Pareiza kopšana
Neatkarīgi no tā, kādu metodi esat izvēlējies – dēstu vai izmantojot siltumnīcas, lai iegūtu agrīnu kabaču ražu, tie regulāri jālaista, īpaši sausajos periodos.
Neaizmirstiet par profilaktiskiem pasākumiem, lai pasargātu augus no kaitēkļiem un slimībām. Stādus nepieciešams arī mēslot.
Kad kabači sasniedz vajadzīgo izmēru, nekavējieties ar to novākšanu – tā jūs dosiet iespēju jauniem augļiem augt tālāk.
Dārzeņu griešanai izmantojiet asu nazi vai dārza šķēres, lai uzmanīgi nogrieztu dārzeņus un nesabojātu kātiņus.