Vai kaķi un suņi var būt draugi; Daži ieteikumi kā padarīt viņus par labākajiem spēļubiedriem

Ir vispārzināms, ka kaķi un suņi reti sadzīvo kopā. Parasti viņi viens no otra izvairās, un tas bieži noved pie konfliktiem. Tomēr ir gadījumi, kad mājdzīvnieki kļūst par labākajiem draugiem un dzīvo kopā pilnīgā harmonijā. Šajā rakstā es pastāstīšu, kā nodibināt attiecības starp šīm divām atšķirīgajām pasaulēm, lai tās varētu mierīgi sadzīvot.

Kaķu un suņu uzvedības atšķirības

Daudzi cilvēki domā, ka kaķi baidās no suņiem, taču patiesībā tā nav taisnība. Viņi vienkārši cenšas turēties no tiem tālāk, jo ir dabiski neatkarīgi. Kaķi ļoti augstu vērtē savu personisko telpu, tāpēc tie var kļūt agresīvi, ja jūt, ka suņi tajā iejaucas. Savukārt suņi ir ziņkārīgi un draudzīgi. Viņiem patīk spēlēties, pētīt un socializēties. Jūsu kucēns var mēģināt sadraudzēties ar kaķi, dzenājot to un skrienot pakaļ, taču, visticamāk, sastapsies ar šņākšanu un nagu rādīšanu. Tas viss ir saistīts ar to, ka kaķi pēc dabas ir vientuļnieki.

Ja suns un kaķis tiek iepazīstināti, kad viņi ir mazi, iespēja, ka viņi kļūs par draugiem, ir daudz lielāka. Taču arī pieaugušu kaķi var iepazīstināt ar jaunu mājdzīvnieku, ja ievēro pareizu pieeju.

Pareiza iepazīstināšana

Man bieži nākas iepazīstināt dzīvniekus ar citiem dzīvniekiem. Mana kaķene dzīvo mājās, un es vienmēr viņu iepazīstinu  ar jaunajiem suņiem, kas nāk pie mums ciemos.

Ir kaķi, kas nepievērš lielu uzmanību svešiem suņiem.  Bet var būt arī gluži pretēji, paslēpjas zem dīvāna. Lai iepazīšanās būtu veiksmīga, jāpaņem kaķi rokās un uzmanīgi nesu to sunim no muguras. Kaķis aposta sēdošo suni, pierodot pie tā smaržas. Tad dod sunim iespēju aptaustīt,apostīt kaķi, sākot ar asti. Šajā situācijā visvairāk jākontrolē kaķi, jo kaķim ir nagi, un tas var nobīties un saskrāpēt. Suns var parūkt vai aizbēgt, bet nepaspēs nodarīt pāri ja kaķis ir jums rokās.

Teritorijas iezīmēšana

Ikviens zina, ka kaķi un suņi iezīmē savu teritoriju, lai norādītu savas teritorijas robežas. Lai izvairītos no konfliktiem, ir svarīgi katram dzīvniekam atvēlēt savu vietu. Izveidojiet kaķim un sunim atsevišķas zonas, kurās viņi var justies droši un ērti. Šādu atsevišķu zonu nodrošināšana ir mierīgas līdzāspastāvēšanas atslēga. Vēlāk, kad mājdzīvnieki pieradīs viens pie otra, viņi varēs gulēt kopā, ja vēlēsies.

 

Problēma ar kaķu kastīti

Tiklīdz suņi sadzird šņākšanu otrā istabā, viņi skrien uz kaķu kastīti. Viņiem patīk ēst kaķu izkārnījumus, kas saimniekiem var sagādāt nopietnas problēmas. Taču ir izeja: iegādājieties kaķim kastīti ar augstām malām, lai kaķis to varētu droši izmantot un suns nevarētu piekļūt tās saturam. Varat izmantot arī gēla pakaišus, kas ir bez smaržas un nepiesaista suņus.

Pieredze un padomi

Daudzi kucēni atrod jaunas mājas tur, kur jau dzīvo kaķi. Šādos gadījumos vienmēr konsultējieties ar audzētavas īpašnieku par to, kā iepazīstināt dzīvniekus un palīdzēt tiem pierast vienam pie otra:

-Pirmās dienas neatstājiet kucēnu vienu ar kaķi. Iepazīšanās drīkst notikt tikai īpašnieku uzraudzībā. Kucēns var pārāk enerģiski sākt spēlēties ar kaķi un kaķis var tam ieskrāpēt, kas var izraisīt traumas.

 

Lasi vēl: Gatavojiet gardus un ātri pagatavojamus kartupeļu ēdienus. 3 ļoti vienkāršas receptes

 

-Novietojiet kaķa barības bļodu uz palodzes vai kādā kucēnam nepieejamā vietā. Pretējā gadījumā kucēns to ātri iztukšos.

-Aizsargājiet kaķu pakaišu kastīti no kucēna, lai izvairītos no nevēlamām situācijām.

-Nodrošiniet kucēnu ar izklaidējošu mantu, ar kuru var spēlēties un to grauzt

-Pavadiet daudz laikā ārā, lai kucēns var izskrieties un  tādejādi tas būs noguris un nevēlēsies spēlēties ar kaķi

 

 

Leave a Comment