2. Kad nervozējat:
* padarāt nervozus arī visus sev apkārtesošos cilvēkus;
* sākat pilnīgi nevajadzīgi rosīties;
* sajūtat tahikardiju.
Kas vainīgs: jums ir viegli uzbudināma nervu sistēma. Jūs ātri aizsvilstaties un ilgi nespējat nomierināties. Pediatrijā tādus bērnus mēdz dēvēt par hiperaktīviem. Jūsu tipa cilvēkiem vairāk ne kā visiem pārējiem no emocionālā komforta atkarīga arī fiziskā pašsajūta.
Ko darīt: apzināti palēniniet dzīves tempu. Atsakieties no smagām un nopietnām fiziskām slodzēm. Priekšroka dodama lēnām pastaigām un peldēšanai. Apgūstiet meditāciju – šī prasme dos nenovērtējamu labumu.
Zāles: uzturā akcents liekams uz piena produktiem. Psihologi atklājuši, ka piena produktu cienītājiem psihe ir daudz noturīgāka.
Aizliegumi: nav ieteicams absolūti nekas, kas rada pārpūli un veicina spēku izsīkumu.
Pirmā palīdzība: vanna ar ēteriskajām eļļām. Ūdenim jābūt pietiekami siltam, lai tas atslābinātu muskuļus un asinsvadus, bet ne tik karstam, lai apgrūtinātu sirdi.
3. Kad nervozējat, jūs:
* zaudējat balsi;
* negaidīti varat sākt raudāt;
* jums reibst galva un uznāk nespēks.
Kas vainīgs: visu nelaimju cēlonis ir bailes. Bailes apjukt un bailes, ka tas var notikt citu cilvēku acu priekšā un viņi šo apjukumu noteikti pamanīs. Bet uznākušais vājums ir veids, kas palīdz attaisnoties: sak, ko gan no slima var prasīt un gaidīt.
Ko darīt: visi dienas darbi jāizplāno burtiski pa minūtēm. Jebkura sistematizācija nomierina un dod pārliecību, ka pasaule ir stabila.
Zāles: viens granātābols dienā palīdzēs novērst anēmijas attīstību, kas bieži vien ir vājuma un galvas reiboņu cēlonis.
Aizliegumi: nevēlami ir jebkuri nomierinošie sedatīvie preparāti.
Pirmā palīdzība: ar īkšķi un rādītājpirkstu jāizmasē ausu ļipiņas. Tur atrodas bioloģiski aktīvie punkti, kas atbildīgi par dzīvības enerģijas atjaunošanu.
4. Kad nervozējat, jūs:
* nosarkstat;
* jums sāk trīcēt rokas;
* visvairāk vēlaties palikt vienatnē.
Kas vainīgs: asinsvadi, reaģējot uz adrenalīna pieplūdumu, zaudē tonusu, asinsspiediens krītas, parādās vājums. Nervu sasprindzinājums izprovocē asinsvadu spazmas, un no tā arī parādās sārtie plankumi vaigos.
Ko darīt: trenējiet asinsvadus. Palīdzēs kontrastduša, fiziskās aktivitātes, vingrojumi, saistīti ar līdzsvara noturēšanu.
Zāles: zāļu tējas. Vakarā var izdzert nedaudz silta sarkanvīna: tā pretholesterīna iedarbība labvēlīgi ietekmēs asinsvadus.
Aizliegumi: kafija, stiprie alkoholiskie dzērieni.
Pirmā palīdzība: vingrošana. Galveno muskuļu grupu pamīšus sasprindzināšana un atslābināšana palīdzēs stabilizēt spiedienu asinsvados.