Samsung Electronics darbinieki streiko: Dienvidkorejā pieaug arodbiedrību ietekme

Samsung Electronics darbinieki pirmdien, 8. jūlijā uzsāka trīs dienu streiku par labāku atalgojumu, un viņu arodbiedrība norādīja uz turpmākiem pasākumiem, ja Dienvidkorejas lielākais konglomerāts turpinās neievērot arodbiedrības prasības.

Nacionālā Samsung Electronics arodbiedrība, kuras aptuveni 30 000 biedru veido gandrīz ceturtdaļu no uzņēmuma Dienvidkorejas darbaspēka, vēlas arī papildu ikgadējā atvaļinājuma dienu arodbiedrības darbiniekiem un izmaiņas darbinieku prēmēšanas sistēmā.

Saskaņā ar analītiķu teikto, zemais darbinieku skaits un automatizētā ražošana nozīmē, ka streiks, visticamāk, būtiski neietekmēs pasaulē lielākā atmiņas mikroshēmu ražotāja ražošanas apjomu. Tomēr tas liecina par darbinieku morāles kritumu izšķirošajā mikroshēmu nozares brīdī, kad tehnoloģiju uzņēmumi sāk izmantot mākslīgo intelektu.

Pagājušajā mēnesī arodbiedrība pirmo reizi rīkoja protesta akciju, koordinējot ikgadējo atvaļinājumu, lai sarīkotu masveida protesta akciju, kas, pēc Samsung teiktā, neietekmēja uzņēmuma darbību. Uzņēmums pirmdien paziņoja, ka ražošana nav traucēta streika dēļ.

Arodbiedrība, kas neatklāja informāciju par pagājušajā mēnesī notikušā streika dalībnieku skaitu, paziņoja, ka šonedēļ streikos 6540 darbinieki, galvenokārt ražošanas vietās un produktu izstrādes jomā. Tā norādīja, ka streiks ietver darbiniekus, kas uzrauga automatizētās ražošanas līnijas un iekārtas, tāpēc varētu tikt ietekmēta darbība.

Arodbiedrības amatpersonas sacīja, ka aptuveni 3000 streikotāju lietus laikā piedalījās mītiņā netālu no Samsung galvenās mītnes Hvāseongā, uz dienvidiem no Seulas.

Arodbiedrības prezidents Sons Vū-moks apstrīdēja plašsaziņas līdzekļu ziņojumus par zemo dalību, aģentūrai Reuters sakot, ka piecus gadus vecajai arodbiedrībai nav bijis pietiekami daudz laika, lai informētu biedrus par jautājumiem.

“Izglītošana par arodbiedrībām … nav bijusi pietiekama. Taču es nedomāju, ka šī līdzdalība ir zema, jo mūsu arodbiedrība salīdzinājumā ar citām arodbiedrībām vēl ir jauna,” viņš teica.

Arodbiedrības viceprezidents Lī Hjun-kuk teica, ka varētu notikt turpmāki streiki, ja Samsung neuzlabos savus priekšlikumus.

Samsung priekšlikumi ietver elastīgus atalgojuma un ikgadējā atvaļinājuma nosacījumus, bet neatbilst arodbiedrības prasībām palielināt atalgojumu un atvaļinājumu, aģentūrai Reuters sacīja Lī.

Arodbiedrības amatpersonas vēlas arī vienlīdzību prēmiju sistēmā. Viņi sacīja, ka prēmijas ierindas darbiniekiem aprēķina, atskaitot kapitāla izmaksas no darbības peļņas, savukārt prēmijas vadītājiem tiek aprēķinātas, pamatojoties uz personīgajiem darbības mērķiem.

“Es stāstīju cilvēkiem, ka lepojos ar to, ka strādāju Samsung, bet patiesībā es neesmu lepns,” sacīja 20 gadus vecais Parks Džunha, Samsung mikroshēmu iepakošanas līniju inženieris, kurš uzņēmumā sāka strādāt janvārī, piebilstot, ka viņu neapmierina “nepārskatāmā” prēmiju sistēma.

Arodbiedrības biedru skaits ir pieaudzis, kop 2020. gada. Tās pieaugošā balss pieprasa uzmanību tieši laikā, kad Samsung cīnās, lai pārvarētu konkurenci mākslīgā intelekta (AI) lietojumiem izmantoto mikroshēmu jomā, norāda analītiķi.

Samsung akciju cenu rādītāji ir atpalikuši no sava konkurenta SK Hynix un arodbiedrības pārstāvji vaino Samsung mākslīgā intelekta bēdās lēno attīstību augstas joslas platuma atmiņas (HBM) mikroshēmās, kas ir ļoti pieprasītas izmantošanai mākslīgā intelekta procesos.

Neskatoties uz to, jūlija sākumā Samsung lēsa, ka otrā ceturkšņa darbības peļņa pieaugs vairāk nekā 15 reizes, jo mākslīgā intelekta buma izraisītais mikroshēmu cenu kāpums palielināja peļņu no iepriekšējā gada zemās salīdzinošās bāzes.

 

Leave a Comment