Policija nāk klajā ar nopietnu brīdinājumu cilvēkiem, kuri ikdienā lieto WhatsApp

Policija konstatējusi, ka Ziemassvētku laikā palielinās ne tikai iedzīvotāju izklaidība, bet arī telefonkrāpnieku aktivitāte, kuri izmanto šo periodu, lai veiktu savus krāpnieciskos mēģinājumus ar lielāku efektivitāti. Ar katru pagājušo gadu aizvien pieaug ziņojumi no iedzīvotājiem, kuri informē Valsts policiju par saņemtiem aizdomīgiem telefona zvaniem no nepazīstamām personām, kas izliekas par tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām.

Šo viltus policistu modus operandi parasti ietver apgalvojumus par nelikumīgām darbībām bankas kontā vai citām finansiālajām krāpšanām. Šādi krāpnieki bieži izmanto psiholoģiskas manipulācijas, lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, radot iespaidu, ka viņu finansiālā drošība ir apdraudēta.

Pēc šādiem paziņojumiem iedzīvotāji bieži tiek konfrontēti ar citiem noziedzīgās grupas pārstāvjiem, kuri turpina krāpniecisku darbību, piemēram, apgalvojot, ka zvana no bankas, populāras uzņēmējdarbības platformas vai lietotņu izstrādātāja puses. Šīs sazvērestības mērķis ir panākt finansiālo zaudējumu vai iegūt iedzīvotāju personīgo informāciju, lai izmantotu to krāpnieciskiem mērķiem.

Lai iedzīvotāji būtu labāk sagatavoti pret šiem krāpnieciskiem uzbrukumiem, Valsts policija aicina sabiedrību būt ļoti uzmanīgai, nepieļaujot nevajadzīgus datu nodrošināšanas aktus un ziņojot par aizdomīgām situācijām. Tāpat ir nepieciešams paaugstināt izpratni par šiem krāpšanas veidiem, nodrošinot, ka iedzīvotāji spēj atpazīt un izvairīties no šādiem maldiem, kas varētu ietekmēt viņu finansiālo un personas drošību.

Pirms mēs pievērsimies padziļinātāk, ir būtiski uzsvērt, ka krāpnieki ir kļuvuši arvien aizdomīgāki savās darbībās, pielietojot dažādas tehnoloģiskas metodes, lai maldinātu iedzīvotājus un iegūtu pieeju viņu personīgajiem datiem. Viens no aktuālākajiem krāpšanas veidiem ir saistīts ar telefona zvaniem, kur krāpnieki, pievēršoties upuriem, izmanto “WhatsApp” saziņas platformu, lai turpinātu komunikāciju. Šajā posmā viņi sūta fotogrāfijas, uz kurām redzami viltoti dokumenti, apliecinot krāpnieka identitāti.

Valsts policija aktīvi brīdina iedzīvotājus, ka ne banku, ne valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji nekad nezvanīs, lai iegūtu konfidenciālu informāciju, piemēram, kredītkaršu numurus, PIN kodus, “Smart-ID” piekļuves kodus, CVC kodus vai citus jutīgus datus, kas varētu ļaut krāpniekiem piekļūt bankas datiem. Šajā sakarā ir svarīgi atcerēties, ka krāpnieki spēj izmantot numuru viltošanas tehnoloģijas, lai viltotu zvanus, pat piešķirot tiem uzņēmumu vai valsts iestāžu numurus, tādējādi radot iedzīvotājiem nepamatotas šaubas par zvanu autentiskumu.

Turklāt policija mudina sabiedrību aktīvi dalīties ar informāciju par šāda veida krāpšanas tendencēm, īpaši brīdinot tuviniekus, radus un kaimiņus, īpaši uzsvērtu uzmanību pievēršot pusmūža un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā arī krievu valodas runātājiem. Ja kāds kļūst par krāpšanas upuri, policija iesaka nekavējoties sazināties ar banku un iesniegt sūdzību tuvākajā Valsts policijas iecirknī, lai ātri un efektīvi reaģētu uz šāda veida noziegumiem un aizsargātu iedzīvotāju intereses. Šie preventīvie pasākumi palīdzēs mazināt risku un saglabāt sabiedrības uzticību digitālajā vidē.

Leave a Comment