Policija nāk klajā ar ļoti nopietnu paziņojumu visiem autovadītājiem! Daudzi šoferi saņems lielus naudas sodus

Policija ir nākusi klajā ar tiešām ļoti nopietnu paziņojumu pilnīgi visiem autovadītājiem. Paziņots, ka drīzumā daudzi šoferi varēs saņems lielus naudas sodus. Līdz ar jāņem vēra, ka tas ir jāņem vērā pilnīgi ikvienam auto šoferītim, jo tas mainīs Jūsu ikdienu.

Satiksmes drošības pārvaldes pārstāvis  Oskars Irbītis TV24 raidījumā “Preses klubs” ierosināja izpētīt, kā ieviest atbildības pasākumus pasažieriem, kuri brauc ar transportlīdzekļiem, kurus vada personas reibumā. Savukārt Valsts policijas koledžas tiesību zinātņu docents Artis Velšs šajā jautājumā pauž pavisam citu skatījumu.

Ceļu policijas mērķis ir nodrošināt drošību un kārtību uz ceļiem. Šie policijas spēki ir atbildīgi par uzraudzību un kontroli ceļu satiksmē, lai novērstu negadījumus, pārkāpumus un citus drošības pārkāpumus. Ceļu policija veic dažādas funkcijas, tostarp:

Drošības uzraudzība: Pārbauda, vai vadītāji ievēro ceļu satiksmes noteikumus un ierobežojumus, lai novērstu negadījumus.

Pārbaudes un kontroles: Veic transportlīdzekļu pārbaudes, lai nodrošinātu to atbilstību tehnikas un drošības standartiem.

Satiksmes plūsmas vadība: Regulē ceļu satiksmi, lai novērstu sastrēgumus un veicinātu efektīvu transporta plūsmu.

Negadījumu risināšana: Reaģē uz ceļu negadījumiem, sniedzot pirmo palīdzību, vadot satiksmi un veicot izmeklēšanu par negadījumiem.

Kā arī Izglītošana un informēšana: Veic sabiedrības izglītošanu par ceļu satiksmes drošību un aktuālajiem noteikumiem. Ceļu policija ir būtisks elements, kas palīdz uzturēt sabiedrības drošību un nodrošina, ka ceļu satiksme notiek saskaņā ar noteikumiem un standartiem.

Šeit gan uzreiz tiek runāts par to, ka vajadzētu sodīt pilnīgi visas personas, kuras atrodas automašīnā. Tas liekas mazliet dīvaini, tomēr drīzumā tas var tikt pieņemts un sodi nebūs nekādi mazie.

Attiecīgā persona atbalsta pārliecību, ka vainas norādīšana uz savu rīcību kādam citam, nevis vadītājam, ir netaisnīga. Turklāt Velšs sniedz pretargumentu pret kriminālvajāšanu personām, kuras nespēj noteikt vai atpazīt vadītāja reibuma pakāpi. Velšs  apgalvo, ka juridiskās vainas jēdziens attiecas tikai uz vadītāju, nevis uz citiem transportlīdzekļa pasažieriem. Tomēr ir svarīgi atzīt, ka šī ir tikai diskusijas sākuma fāze. Arī sodi gaidāmi milzīgi!

Lasi raksta turpinājumu nākamajā lapā

Leave a Comment