Pirmais darbs – plānošana. Meistaru padomi saprātīgām remonta izmaksām

Darbu organizēšana
Remonta izmaksas lielā mērā ietekmē arī darbu organizēšana, tāpēc jāsaplāno loģiska darbu veikšanas un materiālu piegādes kārtība, kvalitātes kontrole un savlaicīgas korekcijas meistaru darbā. Tam nepieciešamas zināmas iemaņas un pieredze. Reizēm lielos projektos pat profesionāļiem nav viegli organizēt darbus tā, lai celtnieki būtu laikus nodrošināti ar visu nepieciešamo, tajā pašā laikā saglabājot minimālas transporta izmaksas.

Ja tomēr esi nolēmis veikt remontu saviem spēkiem, tev būs jāuzņemas vairāki svarīgi pienākumi.

1. Tā kā atrast labu meistaru ar “zelta rokām” ir diezgan sarežģīti, var nākties meklēt meistarus, kuri specializējušies konkrētā jomā. Tas nozīmē, ka remonta laikā sastrādāsies ar vidēji pieciem līdz desmit meistariem, kuri savā starpā nekontaktējas un neatbild par iepriekš veiktām darbībām. Parasti šāda veida shēma nav pārāk veiksmīga, taču sastopami arī izņēmumi.

2. Tev būs jāpārzina visu darbu kārtība un jāsaplāno meistaru darbi tā, lai remonts noritētu bez dīkstāvēm. Ja meistars kavē darba termiņus, laikus jāpārplāno nākamo meistaru darbi.

3. Tev būs savlaicīgi jāorganizē materiālu piegādes, tādēļ ļoti svarīgi laikus ievākt informāciju no visiem meistariem. Ņem vērā, ka tev būs jāiegādājas specifiskas preces un jānodrošina piegāde konkrētos termiņos.

4. Meistari ir dažādi. Ar kādu sapratīsies no pusvārda, bet kāds palūgs detalizētu rasējumu. Esi gatavs veltīt pietiekami daudz laika, lai katrs meistars varētu paveikt savu darbu pēc iespējas labāk.

5. Tev būs jāpārzina katra speciālista darba specifika, lai varētu uzraudzīt meistaru veikumu un nodrošināt pakāpenisku kvalitātes kontroli.

6. Lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu garantijas apkalpošanu, tev būs jāvienojas par garantiju ar katru speciālistu, kurš piedalās projektā.

Leave a Comment